Monica&Emma Skrevet 18. mai 2008 #1 Skrevet 18. mai 2008 Det er vel tide for å innføre drikking av vann, men helt vanlig vann vil hun jo ikke ha... 3 mnd gammel. Noen som har noen tips til hva man kan gjøre? Må jo fortsatt ha kokt vann... Hvor ofte skal man gi vann til en liten småttis?
Hildeks Skrevet 18. mai 2008 #2 Skrevet 18. mai 2008 da vi var på 5 mnd kontroll med vetla fikk vi beskjed om at vi kunne avvente en god stund til med vann, at de ikke trenger det enda, moren til en venninne er hs og sa at vi kunne bare begynne å gi vann, en gang for dagen eller noe bare for å venne henne til smaken. Og at vi ikke trenger å koke vannet iogmed at hun spiser på alt og alle(!) alikevel. Man skulle visst bare koke til de aller minste, (jeg vet ikke, er så mye forskjellige meninger om dette, man blir heelt forvirra..) Mi vil ikke ha vann på flaske, for der skal det visst bare vere melk, og tutekopp er vanskelig syns hun, så her får hun fra glass, og nå er hun 6 1/2 mnd og drikker vann til lunsjen og middagen, men får melk etter lunsjen også da. Jeg ville nok kokt vannet og kanskje gidd litt fra skje de første gangene og kanskje da ikke helt kaldt, men med litt lunk (selv om mi ikke likte lunka vann i heeele tatt, så her er det kaldt!
Histepist Skrevet 18. mai 2008 #3 Skrevet 18. mai 2008 Min HS sa det ikke var nødvendig før babyen begyner med fast føde..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå