Gå til innhold

har jeg blitt deprimert etter fødselen?


Anbefalte innlegg

Skrevet

eller er jeg bare sliten?

Jeg kan gråte når som helst tårene henger på en måte klare til å trille, føler jeg ikke mestrer dette.

Føler meg trist og lei. føler jeg er helt tom. Jeg er jo kjempe glad i babyen og det gir meg glede men føler at jeg ikke strekker til.

Jeg kan ikke snakke med mannen min føler jeg, føler at han er så mye bedre enn meg, mye flinkere med babyen.

Jeg føler vi hakker på verandre hele tiden i allefall han på meg.

Jeg har vel egentlig bestem meg å gå å snakke med noen men hvem?

Fastlegen min ? men han er mann og jeg vil heller snakke med en dame.

Noen som har noen råd?

Vær så snill dere som ikke kan svare uten å være nedlatene.ikke svar gå bare vidre.

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

viss du allerde har bestemt deg å snakke med noen så er det kjempe fint :) begynn med fastlegen din, så henviser h*n deg videre til psykolog.. for dette bør du ikke ha for deg selv, virkeli!!

 

kjipt at du ikke kan snakke med sambo din, men det løser seg kansje ved litt hjelp frå psykolog eller fastlege..

 

lykke lykke til.

Skrevet

Vet ikke hvor lenge siden du fødte, men dette med babyblues er veldig vanlig. Jeg hadde det akkurat maken. Tårene trillet for ingenting. Jeg tenkte: hvorfor er det sånn, når alt egentlig er bare fint. Jeg har en frisk og velskaps baby, en flott mann og livet er egenlig godt, så hvorfor gråter jeg slik? Og det varte i flere uker.

Jeg synes det vanskelig å finne min rolle som mor tror jeg. Jeg var 37 og første gangsfødende og plutselig var et lite menneske avhengig av meg 24 timer i døgnet. Det er overveldende! Plutselig følte jeg at jeg mistet litt av meg selv. Men det blir bedre, mye bedre. Og det er like vanlig å være overstrømmende lykkelig og dypt deprimert i denne perioden og alt er like normalt.

Jeg leste alt jeg kom over i diverse babybøker om dette og konkluderte med at jeg ikke var unormal.

Dersom det vedvarer over tid og ikke gir seg må du være litt obs på om det er en fødselsdepresjon. Men er det en alvorlig depresjon tror jeg nesten ikke man blir klar over det selv slik som du er.

Ta en snakk med jordmor eller helsestasjonen din, de har nok vært borte i det meste.

Jeg venter nå nummer to og tror det blir annerledes nå. Denne gangen vet jeg hva jeg går til og er mer forberedt og om det blir noen tårer så får de bare komme :)

 

Det går nok fint skal du se, lykke til!!

Skrevet

Takk for svar dere to!

jeg er også voksen 1 gangs kjenner meg veldig igjenn i hva du skriver.

nå er dte tre uker siden. Mirakelet kom til verden.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...