Gjest Riga + snulla & vesla Skrevet 17. mai 2008 #1 Skrevet 17. mai 2008 Nå har jeg riktignok ikke norsk bunad, men jeg har den islandske nasjonaldrakten som kalles peysuföt (finnes 2 andre typer også), og den er ca 90 år fant jeg ut, så det er jo en hel del!
Gjest Skrevet 17. mai 2008 #3 Skrevet 17. mai 2008 Tenker du på den som henger i skapet eller hvor lenge siden den første i det slaget ble laget?
Septemberstjerna og Martine Skrevet 17. mai 2008 #4 Skrevet 17. mai 2008 Det samme lurer jeg på også..
Gjest Riga + snulla & vesla Skrevet 17. mai 2008 #5 Skrevet 17. mai 2008 Den som henger i skapet, ja.
Northernlights Skrevet 18. mai 2008 #7 Skrevet 18. mai 2008 Min er ca 35 år gammel. Ikke helt sikker, men vet stoffet var kjøpt til vigerrinnen min, da hun var nygift, men hun ville ikke ha den. Så den nesten ferdigbroderte bunaden lå i mange år i ei kiste,før jeg kjøpte den av henne. Hun kjøpte Sørt Trønderbunaden isteden, og jeg fikk den jeg hadde ønska meg. Så var vi begge fornøyde =o) Jeg har hatt den siden 1985
Iselilja Skrevet 18. mai 2008 #8 Skrevet 18. mai 2008 Jeg har den nest eldste som er laget av sitt slag Hun som konstreuerte den sydde først en til seg selv, og så en til min oldemor. Mener den ble godkjent på 50-tallet (er litt usikker der), så da er vel min omtrent 50 år. Men sølja er eldre. Den fikk oldemor til sin konfirmasjon i 1905, og er virkelig den nydeligste sølja jeg noen gang har sett! Skikkelig sirlig og forseggjort
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå