Anonym bruker Skrevet 16. mai 2008 #1 Skrevet 16. mai 2008 mannen min sliter med kløe / irretasjoner i leggene på kvelden før han skal legge seg ...han har ikke sovet på 1 uke og plages mye med dette, er det noen som har noetips =
Espoir Skrevet 16. mai 2008 #2 Skrevet 16. mai 2008 Klippet fra netter: "Ting du kan gjøre selv Det hjelper å bevege seg når plagene setter inn Massasje og tøyninger lindrer. Enkelte opplever færre plager dersom de tøyer musklene på baksiden av leggene før de legger seg for natten (støtt hendene mot veggen, stå skrått, sett den ene foten lengre bak enn den andre og strekk baksiden av leggen ved å presse hælen mot gulvet. Gjør det samme med den andre leggen. Gjenta flere ganger.) Varmepose og ispakninger kan også forsøkes Noen opplever mindre plager dersom de holder seg unna kaffe og tobakk om kvelden." Søk på "restless legs", så kommer det opp mye forskjellig info på Google. Har det selv innimellom, og det er utrolig plagsomt!
Gjest Skrevet 16. mai 2008 #3 Skrevet 16. mai 2008 Har han urolige bein? Sånn at det kribler i beina? Hvis det er en slik irritasjon du mener, så kan det være at han mangler magnesium eller vitamin B. Det kan også være at han har litt dårlig blodsirkulasjon i beina. Det skader ikke å la han begynne å ta magnesium og vitamin B. Så kan han jo ta det i en periode og se om det hjelper. Ellers så kan det hjelpe om han beveger seg litt på ettermiddag/kveld og strekker ut etterpå =)
izabel Skrevet 16. mai 2008 #4 Skrevet 16. mai 2008 Hvis det er klöe han sliter med (og ikke rastlöse legger) er et tips en lindrende krem kalt hvitvask. Slet med dette selv og fikk tips om kremen fra jordmor og det hjalp! Rastlöse legger dermed sliter jeg med selv for tiden og er selv ute etter tips... Lykke til!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå