mumifrøken Skrevet 15. mai 2008 #1 Skrevet 15. mai 2008 Jeg lurer på hvordan kvalmen deres begynte. Ble den "kasta på dere" i full kraft, eller kom den snikende over flere dager og ble gradvis verre? Jeg har IKM førstkommende mandag, og de siste dagene har jeg følt meg uvel. Lettere kvalm når jeg er sulten (noe jeg blir fortere enn vanlig, syns jeg), ellers ikke noe særlig ubehag. Men i dag har jeg følt meg småkvalm hele dagen egentlig. På langt nær så ille at jeg må kaste opp, men uvel i magen, halsbrann, og småkvalm. Så jeg lurer på om det kan være et tegn på graviditet, for jeg har alltid innbilt meg at svangerskapskvalme kommer brått og brutalt... Ellers har jeg ikke så mange symptomer bortsett fra et jeg er kjempetrøtt hele tida. Og litt småting som sikkert kan skyldes hva som helst annet, eller at jeg bare merker ting som vanligvis er her fordi jeg kjenner etter hele tida. )
mumifrøken Skrevet 15. mai 2008 Forfatter #2 Skrevet 15. mai 2008 Ingen her som har opplevd svangerskapskvalme? ;o)
HokusPokus&Filiokus Skrevet 15. mai 2008 #3 Skrevet 15. mai 2008 Hei Ikke så veldig plaget med kvalme, men kjentes ut som jeg var skikkelig fyllesjuk hele tiden, men nå har det gått over
mumifrøken Skrevet 15. mai 2008 Forfatter #4 Skrevet 15. mai 2008 Hehe, kjipt å være fyllesjuk når man ikke kan nyte alkohol )
mami78 Skrevet 15. mai 2008 #5 Skrevet 15. mai 2008 Hei!Jeg testet positivt i dag!!IKM for noen dager siden.Har vært kvalm ca. 3 dager før IKM. Ikke sånn kjempekvalm, men ikke særlig lyst på mat og så spiser jeg sakte...Nå har jeg ont i brystene og litt kvalm. Godt å kjenne at man er gravid!
mumifrøken Skrevet 15. mai 2008 Forfatter #6 Skrevet 15. mai 2008 Gratulerer så masse til deg ) Jeg håper jeg kommer etter deg i begynnelsen av neste uke. Og jeg er enig, denne kvalmen og alle andre ubehag er veldg velkomne dersom de viser at jeg er gravid. Men jeg er jo litt usikker på om det er det som er grunnen, prøver jo å ikke ha alt for høye forhåpninger, selv om det ikke er lett når jeg hele tiden kjenner ett eller annet ubehag. Vondt i magen, småkvalme, halsbrann, tretthet... Håper det er graviditet og ikke sånn det skal være hver ganng mellom EL og IKM selv om jeg ikke er gravid. Det er rett og slett ubehagelig!
Nikkan Skrevet 16. mai 2008 #7 Skrevet 16. mai 2008 kvalmen kom omtrent på dagen da jeg var 6 uker og da var det ingen kjære mor akkurat. Er nå 9+4 og klarer kun å få i meg litt frukt og vann.
elinom trebarnsmor Skrevet 16. mai 2008 #8 Skrevet 16. mai 2008 min kvalme kom plutselig, faktisk før positiv test. Har to fra før og var aldri kvalm, denne gangen har jeg vært sjukmeldt i fire uker pga kvalme, døgnet rundt, og trøtthet.
svanemamma Skrevet 16. mai 2008 #9 Skrevet 16. mai 2008 Var kvalm 4 dager før ikm, men ble kjempekvalm 2 dager før ikm. Nå er jeg 5+1 og sliter med å få i meg mat pga kvalme hele tiden.
isi* med liten januar spire!! Skrevet 16. mai 2008 #10 Skrevet 16. mai 2008 hei hei =) jeg er 5+3 idag,og har vært så trøtt til nå. Siste uken har vært helt forferdelig med tanke på trøtthet... Å nå er jeg så kvalm. Kan det være noe annet som gjør det. Kom plutselig for 10min siden når jeg styret rundt her. Kan dette være noe middlertidig?? Håååper det!!! Hihi. Kleeem
mumifrøken Skrevet 16. mai 2008 Forfatter #11 Skrevet 16. mai 2008 Ja, det virker som om det er mange forskjellige måter å starte kvalmen på. Jeg er fortsatt ikke veldig kvalm, men helt klart uvel. Jeg har funnet ut at vann med kullsyre (som jeg har fri tilgang på på jobb) hjelper godt, så det er ikke veldig problematisk så lenge det ikke blir verre. Men rare meg håper på en måte at det blir verre, for da er det et tydeligere svangerskapstegn. Liksom at jeg blir mer gravid av å være kvalm ) Jeg får bare se det an til starten av neste uke, IKM førstkommende mandag. Skal prøve å ikke teste før tirsdagsmorran, helst onsdag for å gi tanta en sjanse så jeg ikke blir skuffa av en negativ test. Jeg er mildt sagt spent!
svanemamma Skrevet 16. mai 2008 #12 Skrevet 16. mai 2008 Krysser fingrene for at det har bosatt seg en liten spire i magen din.
mumifrøken Skrevet 16. mai 2008 Forfatter #13 Skrevet 16. mai 2008 Takk for det, jeg håper også på det, selvsagt. Men tør ikke håpe for mye, selv om det er vanskelig å la være. Nå skal jeg bare nyte helga og så får vi se hva neste uke bringer med seg )
anema80 Skrevet 18. mai 2008 #14 Skrevet 18. mai 2008 Hei! hos meg kom kvalmen litt gradvis. I uke 5 merket jeg at jeg ble ekstremt trøtt i 13-14 tia på jobb, og at jeg ble fortere sulten. Denne uka, uke 6, begynte jeg så smått å kjenne meg veldig kvalm når jeg var sulten, men det ga seg med litt mat.. På fredagen våknet jeg med en følelse av å være småkvalm svimmel.Det minnet litt om tidlige tegn på omgangsyke. Og dette varte i flere timer, men jeg gikk på jobb og gjorde mitt jeg har enda ikke kastet opp, men brekt meg endel.. blir uvel når jeg tenker på diverse matretter jeg har spist i det siste som jeg ikke synes smakte like godt lenger. kyllingsalat skal jeg f.eks ikke spise på leeeenge..
Nr3på vei, to tette:) Skrevet 18. mai 2008 #15 Skrevet 18. mai 2008 Nja tja, kvalmen kom vel kastende over meg i svangerskap 2og 3, men det tror jeg har noe med at jeg jobbet mye og dt var mye stress. Nå er jeg fortsatt hjemme i permisjon, får slappet av mye. Men står jeg på en dag og vasker litt og ssånt så kjenner jeg det kommer snikende. Så da tar jeg meg en ekstra matbit og slapper av og da glir det over. Det er heller ikke sånn voldsom kvalme. Men om kvelden har jeg begynt å bli kvalm de siste to dagene. Det er kjipt å legge seg kvalm, men klarer nå å sovne, så håper ikke det blir værre hvertfall. Så har funnet ut at stress og slitenhet utløser kvalmen denne gangen hvertfall, så får håpe det ikke blir værre, for det har ikke blitt plagsomt sånn som sist.
Cillepille Skrevet 18. mai 2008 #16 Skrevet 18. mai 2008 Den kom snikende fra uke 7, er kvalm om morgenen og om kvelden, merker det ekstra godt når jeg er trøtt og sliten, kan gjerne spy om kvelden og;-) Særlig hvis jeg har styra mye om dagen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå