LizzyG Skrevet 15. mai 2008 #1 Skrevet 15. mai 2008 de som bor der har krysset ja på hele den lista der det står om de vet om det har vært problemer med huset? Tenker på ja til: fukt, sprekker i grunnmur, feil på elanlegg, tette rør osv osv? Men huset er perfekt for deg, og pent pusset opp?
Hønemor&guttaboys Skrevet 15. mai 2008 #2 Skrevet 15. mai 2008 Ehm.. nei, det hadde jeg nok ikke vært særlig ivrig på å by på.
tresøtesmå-torødogenblå Skrevet 15. mai 2008 #3 Skrevet 15. mai 2008 Hvis de har krysset av på alt, men alt er utbedret av fagfolk ville jeg ha gjort det. Eller kanskje har de krysset feil, og ment at ja, alt er i orden? Ville iallfall ha sjekket det godt opp.
LizzyG Skrevet 15. mai 2008 Forfatter #4 Skrevet 15. mai 2008 De har ikke krysset feil, for det står hva som er feil i takstrapporten.
tresøtesmå-torødogenblå Skrevet 15. mai 2008 #5 Skrevet 15. mai 2008 Hvis det fortsatt er feil, bør i hvertfall prisen stå i forhold til hva det vil koste dere å utbedre feilene. Hvis det er ting som lar seg utbedre uten at dere havner i gjeld opp til ørene, så må man huske på en ting: Man kan utbedre feil og mangler ved et hus, men å trylle bort naboer, trafikerte veier o.l er verre! Pass bare på at dere har råd til å gjøre det som må gjøres.
Stolt Mamma™-1jente og 1gutt!! Skrevet 15. mai 2008 #7 Skrevet 15. mai 2008 Nei det hadde jeg ikke. *lære av pappa* (han er takstmann på si vettu!) Ved mindre du kunne fått ett overslag på hvor mye dere eventuellt ville brukt på å rette opp feilene da! Hvis dere har råd til det - tja hvorfor ikke?
LizzyG Skrevet 15. mai 2008 Forfatter #8 Skrevet 15. mai 2008 Snakk om å drite seg ut a... Jeg så helt feil, de har kryssa nei på de fleste punktene. Nå bøe jeg oppgitt over meg selv.
Gjest Skrevet 15. mai 2008 #11 Skrevet 15. mai 2008 nei...å kjøpe et eldre hus som trenger oppussing er en ting, å kjøpe et hus med mange feil og mangler utenom "elde" er noe helt annet og verre.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå