kwazzi Skrevet 13. mai 2008 #1 Skrevet 13. mai 2008 hvorfor har det seg slik at det nesten ikke finnes noe informasjon om det far går igjenom iløpet av svagerskapet.. riktignok går ikke far igjenom de fysiske belastningene men det er fortsatt en god del belastninger far skal gå igjenom.. - far må innefatte seg med at han skal bli far - forholdet til mor er ikke det samme lenger - humørsvningningene til mor, kan gjøre at far føler seg mindre elsket av mor, noe som kan føre til usikerhet på om forholdet har noe å bygge på. - mor begynner å komandere mer, kreve at far endrer holdninger og være måte, som alltid har vært der og ikke har vært noe problem før. - de økonomiske bekymringene - bekymringer om hvorvidt far vill klare å binde seg til barnet - bekymringer som går på hvordan mor forandrer seg. osv osv det kunne ha vært praktisk om det lå en "guide" på nettet skrevet av fedre, som tok for seg hva far kan vente seg, og tips til hvordan man skal forholde seg til de ulike utfordringene.. noen forklarer seg jo selv, men det er mye enklere om man kan lese litt om hva andre har gjort osv..
Lykkeli & gla ♥ jentene mine ♥ Skrevet 13. mai 2008 #2 Skrevet 13. mai 2008 Har du kikket i den lille svangerskapsboka som vi fikk ved første legekontroll? der er det en egen del på baksida "til far", som beskriver uke for uke, bare at den er skrevet av menn og for menn. Kan anbefales!
temine Skrevet 13. mai 2008 #3 Skrevet 13. mai 2008 Er mange gode bøker til far, f.eks. Far på Ferde av Klaus Joakim Sonstad. Og på babyverden er det for hver uke en tekst om bebisen, en til mor og en til far.
Lykkeli & gla ♥ jentene mine ♥ Skrevet 13. mai 2008 #4 Skrevet 13. mai 2008 ja, d stemmer, tror d står d samme der som i den svangerskapsboka!
WildPrincess Skrevet 13. mai 2008 #5 Skrevet 13. mai 2008 En kolega på jobben som skulle bli pappa for første gang fikk av sin kjære "hakkespettboka for førstegangs fedre"... he he... den likte jeg godt. Her stor det vist alle de nyttige rådene om hva man skulle og IKKE skulle gjøre Men er nok mer av den humoristiske typen... men han likte den
nr. tre er på vei:) Skrevet 13. mai 2008 #6 Skrevet 13. mai 2008 Fins også en nettside for fedre "verdensbestepappa.no
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå