babyprincess Skrevet 13. mai 2008 #1 Skrevet 13. mai 2008 Dere har gjort det før med meget bra restultat. Nå skal babyen min døpes om 5 dager, å jeg har såååååå lyst å lage en sang til henne...men er så dårlig å dikte også begynner jeg å få utrolig knapt med tid... Vil bruke bamsefars fødselsdag som melodi. Den går sånn: I skogen skulle være fest hos Bamsefar i lia, for Bamsen fyller femti år omtrent på denne tia. Gamle snille Bamsen vår fyller femti år i år. Hei Hurra for bamse far, som er så snill og rar Info om prinsessen: Om gleden da du kom til verden. Den herligste babyen som finnes (selvfølgelig, hehe), Betyr alt for oss. Vi kommer alltid til å støtte prinsessen vår. Hun har gitt livet mening. Jeg er helt forelsket i babyen min. Følte sparkene hennes, en utrolig følelse. Vi så henne på 3d ultralyd, det var fantastisk. Fikk en varm følelse innvendig-kan hun ikke komme fortere, må se henne, avhengig av hennes godhet og kjærlighet, Vi går på babysvømmin og baby sang, babymassasje. Har vært mye ute å flydd. Trondheim, paris, bergen
du og jeg og vi to Skrevet 13. mai 2008 #2 Skrevet 13. mai 2008 Jeg kan dessverre ikke hjelpe deg, for jeg må lese til eksamen... Men lurte bare på en ting - du er sikker på at du vil bruke den melodien? Det du beskrev under info var så fint, men det passer så mye bedre til en sang som ikke er sånn veldig hoppsasa hvis du skjønner. Det at du får en varm følelse inni deg, og at du er avhengig av hennes godhet og kjærlighet... det fortjener liksom en annen melodi? Men det er jo mange som bruker denne da, så skjønner om du vil holde deg til den. Det var bare en tanke.
babyprincess Skrevet 13. mai 2008 Forfatter #3 Skrevet 13. mai 2008 jeg skjønner godt hva du mener...men synes det å dikte sang er så utrolig vanskelig...å bamsens fødselsdag tror jeg er den enkleste sangen å dikte til...! Huff, hadde jeg bæra vært bedre kunne jeg valgt en rolig og litt mer følelsesladet sang.
Anonym bruker Skrevet 13. mai 2008 #4 Skrevet 13. mai 2008 Er litt enig i at teksten det virker som du søker etter passer bedre til en litt roligere sang. Jeg laget sang til dåp for 1 uke siden og brukte "Å tenk at Gråpus har fire små". Det ble egentlig ganske vellykket. Et lite tips er å bruke nettordbok, f.eks.http://www.ordnett.no/kryssordhjelper.html?search=k_l_&querystart=25&search_mode=1. Da kan du enkelt finne ord som rimer.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå