Gå til innhold

Ugh og æsj, nå er jeg lei av å blø!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Etter flere uker med småblødninger på pilla (Cerazette) sluttet jeg med dem, med det resultatet at jeg begynte å blø enda mer. Er vel den første skikkelige mensen etter fødselen dette da, 11 mnd siden nå, har blødd ganske mye nå i 4-5 dager. Er så lei!

 

Aner ikke hva jeg skal gjøre med prevansjon heller, tåler jo ingenting, og mannen vil ikke bruke kondom. Fare for at det blir en unge til neste år da gitt.... Litt blanda følelser, har jo lyst på en til, men synes det er skummelt å begi seg ut på dette en gang til.

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hva med spiral?

Kobber er jo uten hormoner. Den med hormoner har mindre enn andre p-piller og liknende, og hormonene er mer konstentrert rundt der hvor spiralen sitter. Altså ikke som p-piller der det virker i hele kroppen.

 

Jeg mistet mensen med hormonspiral, var veldig deilig :-)

Men begynte å reagere litt etter to år, ble veldig oppblåst. Men hadde to år uten noe som helst bivirkninger.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...