Gå til innhold

Trygt å fly?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei dere kloke damer.

Jeg vurderer å reise til Køben imorgen, men samboer spurte om det var lurt med tanke på bebisn i magen da. jeg tenker en del på det jeg og, men vet ikke egentlig om det gjør noe. Er 6 mnd. på vei.

Er det noen der ute som har peiling??

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ikke farlig i det hele tatt:)

Er bare helt på slutten at flyselskapene kan nekte å ta deg med, fordi de er redde for fødsel på flyet;) Men er sånn to uker før termin tror jeg.

 

Lurt å bruke støttestrømper, da man kan få blodpropp lettere som gravid, rør på bena og drikk vann:) Men flyturen til Køben er jo så kort, så...:)

Ta med deg helsekortet ditt, og sånn folketrygdkort - tilfelle du skulle bli syk eller noe - og god tur:)

Skrevet

Ikke farlig så lenge helsen din er god:)

 

Fra uke 28 er det mange flyselskap som krever lege-erklæring for at du skal få lov til å fly. Vet ikke hvor langt på vei du er, men er du mer enn 28 uker burde du sjekke ut det nærmere.

 

Ellers så har jeg også hørt at det er veldig lurt å bruke støttestrømper når man flyr,

 

God tur;)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...