Gå til innhold

Hvor lenge ligger barnet ditt på magen, 3,5 mnd?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Min ligger IKKE lenge før han begynner å uttrykke misnøye. Maks 5 min.

Skal jeg la han ligge selv om han roper? Gråter ikke, men mulig at det er det neste da..jeg tar han alltid opp..!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Lillegutt blir 12 uker denne uka, men han er lik. Han syns det er fint å ligge på magen på våre mager, men alene selv om vi ligger ved siden av eller lignende så er det tilsvarende vanntortur eller noe hehe.

 

Roper og grynter er helt ok, men når det går over i illskriking så er det helt ok å ta opp i mine øyne. Da er det annerledes enn et rop om du skjønner? Du kan jo også se an litt; rope litt og ser du at dette bærer kun rett til gråting osv, så kan du være litt forutsynt og ta han opp.

 

Tenkte høre med helsesøster på 3 mnd kontrollen hvor viktig det egentlig er siden han tydelig ikke liker det. Han er veldig sterk i kroppen forøvrig, kan holde hodet oppe selv osv, men vil uansett bare høre. Kjekt å vite hva som er viktigst; magetrening eller en unge som gråter sårt. Skal mammahjertet bare ta på ørevarmere hehe ?

Skrevet

3,5 mndr: Ligger han alene.. så maks 5 min.. ligger jeg sammen med ham.. myye lenger..

Ligger han på magen min.. veeeldig lenge.. Da prater, ler og smiler vi sammen. Veldig morsomt å dytte ansiktet ned i brystkassen min og se opp igjen da..

 

Magetrening trenger vel ikke være kun på gulvet..

Skrevet

Jenta her liker og ligger på magen. Hun har på det meste ligget i 30 min alene på matta og kikket rundt seg og inn i speilet. Tror faktisk hun liker magen bedre enn ryggen. Ligger hun på ryggen klager hun veldig fort.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...