Mammasgull 03_,09 og_10 Skrevet 9. mai 2008 #1 Skrevet 9. mai 2008 Fant ut at jeg er gravid for noen dager siden:) Er nå 4+4.. Har veldig lyst til å fortelle det til familien!!!:D NÅ!!! Er det for tidlig? Bør jeg vente til jeg har vært til legen? Har ikke legetime før 21.mai.. :s Om jeg skulle være så uheldig å miste barnet, er det vel like greit at de vet at jeg har vært gravid, så vi evt får støtte og hjelp i sorgen.. Hva synes dere?
Gull-i-magen♥ Skrevet 9. mai 2008 #2 Skrevet 9. mai 2008 ja, sånn tenker jeg å! Jeg sa det til mamma og pappa samme dag som jeg ble gravid. Dersom det skulle skje noe med barnet er det jo ikke noe særlig hvis ingen vet det, for da har du jo ingen å snakke med det om, og det trenger man jo! Bare si det du:)
*Super*Mamman* Skrevet 9. mai 2008 #3 Skrevet 9. mai 2008 Ja, jeg synes godt du kan fortelle det, iallefall til dine aller nærmeste. Gratulerer så mye forresten:)
Mammasgull 03_,09 og_10 Skrevet 9. mai 2008 Forfatter #4 Skrevet 9. mai 2008 Takk for gratulasjonen:) Litt greit å høre andres meninger om det.. Sambo er litt skeptisk på å fortelle det enda, men skal vel få til å overtale han:D Da satser jeg på å fortelle det i helgen:)
Puumi Skrevet 9. mai 2008 #5 Skrevet 9. mai 2008 Gratulerer så mye , er så koselig når man finner det ut Ser jeg har en litt annen mening enn dere andre her inne ang å fortelle det....hadde også lyst å fortelle det så tidlig, men vi ventet faktisk med det til uke 14/ 15 til slutt litt pga påske og syden ferie..men også pga var litt godt å kose seg med å ha vår lille hemmelighet... hadde en blødning i uke 6/7....var på to innvendig ul...der å da var jeg veldig glad for at ingen visste om det, trengte litt tid for oss selv, men vi er forskjellige... nå er jeg i uke 22 å svært glad for at vi ventet lenge... ja det er koselig å stas med alle som spør om ting å utstyr, vil gi deg noe osv , osv, noe annet er at det er ekstremt mange som er veldig optatt av kjønn, når man selg er overlykkelig bare alt er bra kan dette bli litt " slitsomt " i lengden... iallefall når man tenker på hvor heldige vi er, er slett ikke alle som kan få barn .En annen ting er at mange av veninnene mine som fortalte det tidlig angrer litt på det , det blir en veldig lang graviditet om du skjønner hva jeg mener. å desverre er det mange som skal fortelle oss førstegangs om hva de mene er rett å galt osv, egentlig må man bare finne ut av det meste selv Lykke til uansett hva dere velger, min erfaring er at det var veldig ok å vente til den største gledesrusen hadde roet seg litt
Puumi Skrevet 9. mai 2008 #6 Skrevet 9. mai 2008 ser nå at du har barn fra før, da husker du sikkert mye om det jeg skrev om fra forrige gang
Erlinda Skrevet 9. mai 2008 #7 Skrevet 9. mai 2008 Hei. Personlig synes jeg det er for tidlig. Det er greit nok at man vil ha noen hvis det skulle gå galt, men det er mange som får hørt at du er gravid. Så skulle det gå galdt før uke 12, så får du en evig påminnelse på at det har gått galt når folk begynner å spørre hvordan det går. Kanskje de som spørr fikk høre det dagen før de snakker med deg også og har ikke vunnet å få høre det at du har mistet f.eks. Så må du stå å forklare at det gikk galdt osv. Synes det er dumt å gjøre seg selv så vondt. Dette er jo ikke værre enn å holde på en hemmelighet i 2 mnd det. Du har sikkert noen venninner som har betrodd seg til deg med noe, så jeg mener at dette er ikke verre. Det er veldig tøft hvis man må gå i flere uker å fortelle folk at det gikk galt i alle fall :-( Gjør det du føler for selv, det er dine følelser og tanker. Lykke til.
WildPrincess Skrevet 9. mai 2008 #8 Skrevet 9. mai 2008 Vi fortalte det tidlig til fammilien... og planen var å holde det til besteforeldre og beste veninner.... men den kommenen mormoren klarte ikke å holde seg *tihi* hun var sååå klar for å fortelle hele verden at endelig skulle hun bli bestemor Veldig koselig da Den gangen endte vi opp med å miste, men støtten rundt har vært bare posetiv. Selvom jeg egentlig liker å holde problemene mine for meg selv, var små meldinger og hilsninger gode å få i sorgen. I forhold til at alle spurte hvordan det gikk etter at jeg mistet, erfarte jeg at nyheten om at jeg hadde mistet gikk like fort som nyheten om at jeg var gravid. Hadde en herlig besteveninne som sa ifra til de som viste jeg var gravid så jeg slapp å spre det budskapet selv. Så når vi var på vei på nytt nå så sa vi fra tidlig da også så vil dere dele nyheten syntes jeg dere skal det Ikke tenk på hva andre syntes om mener men gjør det som er rett for dere Masse lykke til, det er en super spennede tid dere har fremfor dere
Mammasgull 03_,09 og_10 Skrevet 9. mai 2008 Forfatter #9 Skrevet 9. mai 2008 Veldig bra at venninnen din gjorde det da!!... Føler virkelig for å dele nyheten! Vet at familien til sambo venter veldig på en sånn nyhet. Det blir første ekte barnebarnet og oldebarnet på hans side, ekstra morsomt å fortelle det da! De ser jo på min datter som et barnebarn/oldebarn osv, men blir vel noe litt annet likevel med nestemann:D Gratulerer og lykke til=D
Venter på bitteliten Skrevet 9. mai 2008 #10 Skrevet 9. mai 2008 Jeg for min del synes det er for tidlig å fortelle det. Men det er fordi at å fortelle det til familien også betyr at nyheten sprer seg som ild i tørt gress...de klarer ikke å holde det for seg selv i min familie - og jeg liker å kunne fortelle slike nyheter til alle jeg kjenner selv. Men hvis du føler at det er mer positivt å fortelle det enn å vente, ja da synes jeg at du kan fortelle dem det. Lykke til da!
Gjest Mammamoms Skrevet 9. mai 2008 #11 Skrevet 9. mai 2008 Heisann! Dette er absolutt noe en hver må velge selv, og jgøre sånn som en kjenner det best! Jeg hadde første kontroll da jeg var akkurat 8 uker på vei, og vi følte det var greit å ha fått den "endelige bekreftelsen" der, før vi begynte å dele nyheten. Dagen etter legetimen ringte jeg hjem til foreldrene mine som bor et godt stykke unna, og snakket mamma. Hun ble veldig glad!! Jeg var glad jeg ikke ventet lenger. I løpet av den uken delte vi nyheten med familie, og så får vennene komme litt etterhvert. Men nå har visst ryktene begynt å spre seg uten min hjelp... :\ Er nå 10+2, så da får det vel være greit.
Berta_78 Skrevet 9. mai 2008 #12 Skrevet 9. mai 2008 Ingenting er for tidlig eller for sent :-) Men jeg synes at samboeren din skal få være med å bestemme. Hvis han har lyst til å la det synke litt, eller kanskje til og med nyte hemmeligheten sammen med kjæresten sin en uke eller to til, er det viktig det også... Snakk sammen, så kommer dere sikkert frem til en løsning dere begge liker! Gratulerer så masse, forresten :-)
Smulen&Skalken Skrevet 9. mai 2008 #13 Skrevet 9. mai 2008 Vi fortalte det til familie og de nærmeste vennene med en gang. Og her gikk det galt. Var faktisk veldig deilig at folk visste om det.. for da kunne dem forstå uten at man måtte forklare så veldig mye.. Jeg syns det var veldig deilig. Denne gangen fortalte vi det til de aller nærmeste. Men ikke venner.. Fortalte det til venner da vi var ca 10 uker. Også gjorde vi det "offentlig" da jeg var 17 uker på vei. Jeg angrer ikke et sekund på at jeg fortalte det. Var så deilig å ikke føle seg så alene... Og man vil jo gjerne skrike det ut! Syns ikke man skal holde for mye igjen. Graviditeten varer så kort.. Så man skal glede seg og kose seg så mye man bare kan! Gratulerer så mye med spiren foresten Kommer nok til å gå kjempe bra
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå