3030 Skrevet 8. mai 2008 #1 Skrevet 8. mai 2008 Hei alle mødre ekstra mødre og alle andre med meninger om dette. Hvordan pleier dere å gjøre det med deling og slik på en sånn dag som 17 mai?
C_line har gutt +jenteimagen Skrevet 8. mai 2008 #2 Skrevet 8. mai 2008 vi har annen hver 17 mai - synes det er en oki løsning jeg... men nå er jo jeg ekstra mor... hvordan gjør du selv det?
Anonym bruker Skrevet 8. mai 2008 #3 Skrevet 8. mai 2008 Barna er alltid her hos meg. Faren bor fem timer unna, og siden jentene går i tog med klassen vil de være her.
Anonym bruker Skrevet 8. mai 2008 #4 Skrevet 8. mai 2008 Vi har pleid å være sammen 17 mai, men vet ikke hvordan det blir i år da det er faren sin helg. Håper han vil dele dagen med meg som jeg alltid har gjort med ham og hans familie, men vet jo aldri Det er helt opp til ham.
*-* Skrevet 9. mai 2008 #5 Skrevet 9. mai 2008 Vi har barna annenhver 17 mai, men møtes alle sammen når vi ser på barnetoget uavhengig av hvem som har barna. Og så tar vi en is eller en kaffe sammen alle sammen etter toget før vi fortsetter dagen hver for oss. Vi syns i grunnen ett lite felles treffpunkt på dagen holder, det er best at barna er i ro med den ene familien. Hvis vi skal være sammen hele dagen blir det bare slitsomt for alle og hvis vi skal treffes flere ganger, dvs både etter barnetoget, på lekene på skolen osv, så får ikke barna gjort annet enn å speide etter og prøve å samle alle familiemedlemmene sine. Dette er det vi har kommet fram til da - og det funker fint for oss:)
Anonym bruker Skrevet 9. mai 2008 #6 Skrevet 9. mai 2008 Hei! Vi bor såpass nærme at vi kan dele dagen. I fjor var det mor sin dag men vi fikk låne barna til frokost/lunch sammen med farmor og farfar og så kjørte far dem hjem til mor for så å gå i tog og div. Vi drar alle sammen for å se dem i toget hvis anledningen byr seg. I år har vi barna, men mor lurte på om hun kunne ha dem som i fjor. Det har litt å gjøre med det sosiale de har med naboene der de bor. Dette funger helt fint for oss.
Anonym bruker Skrevet 9. mai 2008 #7 Skrevet 9. mai 2008 En jehova 17 mai uten tog og feiring hos mor og en vanlig med tog hos oss. Jehovas vitne feirer ikke dagen fordi det er nasjonalistisk..
Anonym bruker Skrevet 9. mai 2008 #8 Skrevet 9. mai 2008 Jeg er stemor til to som vi har normalt samvær med. Her er det sånn at mor "eier" ungene alle slike ekstraordinære dager, selv om 17. mai i år faller på vår samværshelg. St.hans aften og bursdager er også en del av stridens kjerne. Vi har rett og slett bestemt oss for å droppe all kranglingen når det gjelder disse dagene, det går kun utover "nyfamilien" vår. Hadde vært kjempekoselig å ha de to andre her også, men all støyen som følger med ødelegger hele gleden.
3030 Skrevet 9. mai 2008 Forfatter #9 Skrevet 9. mai 2008 Ja, det var d da.....Blir altid krangling rundt slike dager...har liksom ikke en fast satt avtale rundt dette...har prøvd å få han i prat slik at vi har e grei ramme og forholde oss til, men til ingen nytte.Vi er ganske sta begge to og da:)Kommer liksom ikke til enighet og all form for kommunikasjon shjer stortsett på maol el mld...håplåst spør du meg men lite jeg får gjort noe med.... Hmm...skal ikke være lett dette med sammarbeid..... Sant skal sies han har vært med bare en gang tidligere på 17 mai, vårt felles barn er 6 år.
witchfrk Skrevet 4. juni 2008 #10 Skrevet 4. juni 2008 Akkurat når det gjelder 17. mai så har det til nå vært sånn at den som har barnet den uken det er 17. mai også har barnet den dagen. Det betyr at vi de tre siste årene har hatt barnet hos oss, men i år var det mors tur. Hun har fått tilbudet tidligere om hun vil ha barnet da, men har takket nei for hun HATER 17. mai.. hun har heller aldri stilt opp for å se på toget eller være med oss under aktivitetene for barna. I år stilte vi opp for å se på toget og være med på aktivitetene før vi reiste til mine foreldre. Vi har også en felles sønn.. Jeg syns det er litt trist at det er sånn for jeg syns 17. mai er så koselig og nå er det så lenge til vi får ha stesønn hos oss igjen, da er han blitt så stor at alle sjarmen med isspisingen og premier er borte for hans del.. Påske og jul deler vi likt ( når mor ikke har bestemt seg for å bryte samværsavtalen eller sabotere vårt samvær) og om sommeren har vi like mye ferie med barnet, andre ferier har til nå ikke vært regulert.. den som har barnet i høst-/vinterferie har barnet også da..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå