meg & to små vampyrer Skrevet 8. mai 2008 #1 Skrevet 8. mai 2008 Var hos legen i dag. Han tok tre undersøkelser av gutten vår og i løpet av 5 min var vi henvist til sykehus for operasjon. Egentlig satt legen dren selv på kontoret, men siden han skulle fjerne en stor falsk mandel også ble det operasjon.
Gjest Skrevet 8. mai 2008 #3 Skrevet 8. mai 2008 Hei! Oi, det var en effektiv og kjapp lege! Så flott at det gikk så greit for seg. Hva slags undersøkelser tok legen? Vet dere hvor lenge dere må vente?
meg & to små vampyrer Skrevet 8. mai 2008 Forfatter #4 Skrevet 8. mai 2008 Han sa at det kom an på sykehusets kappasitet hvor lenge vi venter, naturlig nok, men at de ofte gikk kjapt. Det var det mest konkrete jeg fikk ut av ham. Jeg vet ikke hva det heter det han gjorde, men altså tre ulike ting: 1) kikka inn i ørene til lille vampyr med lys og forstørrelseglass (tror jeg). Da kunne han visst allerede da se at det var overfyllt med væske inne i mellomørene. 2) målte noe, som ble til en kurve i hvert øre. Trykket kanskje? De skulle ha en topp sa han, men på lille vampyr var de helt flate. Det var enda en indikasjon på at det var væske i mellomøret sa han da. 3) den siste tingen vet jeg ikke hva var. Det skulle lyse grønt på en dings. Han målte i begge ørene. Men han sa ikke hva det var. kan hende det var noe med hørsel...? Utfra disse tre tingene kunne han uansett si at sykehuset var neste stopp for oss. Og at det var lurt å ta dette nå pga faren for forsinket språkutvikling.
Gjest Skrevet 8. mai 2008 #5 Skrevet 8. mai 2008 Hmf, kjenner jeg blir irritert på "mine" leger nå. Den ene gadd ikke se på lillegutt engang, han ba meg bare gå hjem og knitre med papir. Den andre lyste inni øret, men kunne ikke finne noe. Den tredje skulle se om han reagerte på lyd og VISTE han tingen før hun tok den til øret. Selvfølgelig snudde han seg, han så den jo! Men den tredje henviste han til ØNH, den skal hun ha. Kan mandlene ha noe med væske i øret å gjøre?
meg & to små vampyrer Skrevet 8. mai 2008 Forfatter #6 Skrevet 8. mai 2008 Jeg vet ikke om mandlene hadde noe med væske å gjøre. Dette var jo en ØNHspesialist da. Ikke en vanlig lege:)
Gjest Skrevet 8. mai 2008 #7 Skrevet 8. mai 2008 Neida, jeg bare funderer her, for lillegutt er ganske ofte forkjølet også. Hvertfall gode nyheter du kommer med her i dag, flott at gutten din nå får stake opp i sakene sine, hehe;-) Blir nok en helt annen verden for han nå! =)
meg & to små vampyrer Skrevet 8. mai 2008 Forfatter #8 Skrevet 8. mai 2008 Håper det! Du får presse in undersøkelser du også. Høres i grunn ut som at din var mer plaget med hørseln enn min da! lykke til!
Gjest Skrevet 8. mai 2008 #9 Skrevet 8. mai 2008 Takk skal du ha og lykke til med dere også! Jeg setter pris på flere opdateringer! =)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå