Lykkeliten86 Skrevet 8. mai 2008 #1 Skrevet 8. mai 2008 Hvordan ordne selve dåpen i kirken ? går vi bare til den kirken vi vil døpe barnet i og ordner det med dem der ? hilsen usikker, kommende mor !
Anonym bruker Skrevet 8. mai 2008 #2 Skrevet 8. mai 2008 ring til kirkekontoret og snakk med dem der:) til oss kom presten som døpte barnet hjem til oss en tur å hilste på og informerte om faddere, fikk navnene på de vi ønsket og så hadde vi en sang som vi gjerne ville ha i kirka.
plass'n Skrevet 10. mai 2008 #4 Skrevet 10. mai 2008 Hvis dere rekker det, vil det jo være en god idé å spørre på kirkekontoret om hvilke søndager det er dåp i den kirken dere har valgt, og så gå dit en gang før dees egen dårssøndag for å se hvordan alt fungerer. obs: alle kirkekontor i en kommune står i telefonkatalogen på rosa sider under K: Kirken (altså ikke alfabetisk etter navnet på menigheten)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå