Kanutten & småen + Lucia Skrevet 8. mai 2008 #4 Skrevet 8. mai 2008 Har ikke selv noe erfaring med atopisk eksem. Men min lille fetter var veldig plaget. Han gikk til homeopat og er omtrent helt fin nå. Han ble behandlet med div oljer(både bad og smøring), kosttilskudd og noe naturpreparater. Husker ikke om det var noe mer... Legene trodde iallefall ikke på moren når hun fortalte hva som hadde hjulpet.. Legene kunne ikke skjønne hvorfor de ikke hadde behov for kortison mere.. Samme med datteren til en venninne. Så det er verdt å prøve om dere ikke har testet det ut. Håper dere finner noe som hjelper på.
mamma-til-4 Skrevet 8. mai 2008 #5 Skrevet 8. mai 2008 Kjenner også flere som det har funket på... Kommer sikkert ann på hvor mye eksem man har også..(?)Broren min har 95% av kroppen dekket og han ble noe bedre med slike preparater som man får hos homeopaten....men ville absolutt prøvd et år ja:)
Gjest Skrevet 8. mai 2008 #6 Skrevet 8. mai 2008 Skrev min historie her inne for lenge siden. Når jeg gikk gravid med første fikk jeg helt sinsyke utbrudd med atopisk eksem. Hadde da vært helt fin i mange mange år. Jeg så ut som en kjøttkake på armene og brystene var helt blodige..... prøvde masse på hudavdelingen på ullevål osv, men ingenting funket. Etter noen år begynte jeg i ny jobb og en kollega hadde foreldre hvor begge var naturmedisinere i danmark. Hun tok en hårprøve av meg som hun sendte til sin mor. Jeg fikk en haug med piller o.l. i retur og etter 2 uker var alt borte. Dette er nå snart 6 år siden og jeg har ikke fått det tilbake. Ser at jeg har 1 flekk på underarmen nå og det er helt sikkert pga stress. En ting jeg vil at mange skal være klar over. Man blir anbefalt av leger å smøre med krem fra apoteket som er fetere enn fetest. Husk da at mange av disse kremene inneholder parafin. Funker tilsynelatende greit til å begynne med, men så blir ting faktisk enda værre etter litt tid. Leste innlegget om jenta deres og fikk vondt av dere. Prøv alternativ medisin sier jeg bare. Har også fantisk resultat på min mellomste med atopisk eksem med kremer fra www.naturlighudpleie.no. 1 uke med smøring og hun ble helt fantastisk myk i huden.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå