Anonym bruker Skrevet 8. mai 2008 #1 Skrevet 8. mai 2008 Hei:) Var på 3mnd kontroll med snuppa i dag. Hun veide 6350gr og var 62,5cm. Hun har lagt på seg 1050gr på 7uker. Helsesøsteren mente at d kanskje var litt lite. Jenta mi sover hele natten og mente at kanskje det var grunnen til at vekten hadde flatet litt ut..Syns dere at jeg skal vekke henne om natten? Hun virker godt fornøyd hele tiden,men blir liksom litt stresset for at hun ikke får nok..Ammer forresten..noen andre i min situasjon?
mizz25 Skrevet 8. mai 2008 #2 Skrevet 8. mai 2008 Hei =) vet du,æ syns ikke du ska vekk ho,ho reguler det der sjøl =)
Anonym bruker Skrevet 8. mai 2008 #3 Skrevet 8. mai 2008 ok,jeg tenker litt sånn at hun er såpass stor nå at hvis hun ikke hadde fått nok ville hun vel ha krevd mere? Men noe er det når dem er for tjukk og for tynn. Hun ser riktig godt ut med valker både her og der hehe..
sofia får lillesøster 13.12 Skrevet 8. mai 2008 #4 Skrevet 8. mai 2008 min la på seg 110 gram i uka fra uke 8 til 16, altså 880 gram på disse ukene. Da lå hun helt nederst på diagrammet, og vi kunne velge selv om vi ville begynne med tillegg eller ikke. Valgte å la vær, og hun har lagt på seg bedre etter det. Nå veier babyen din ca 100 gram per cm, det gjør min også (6600 gram, 66 cm). Hun er 5 mnd. Slank type, men innenfor normalen. Høres bra ut, synes jeg. Men jeg ammer 4-5 ganger hver natt, hadde ikke funnet på å vekke henne når du er så heldig;)
Anonym bruker Skrevet 8. mai 2008 #5 Skrevet 8. mai 2008 Hei. Gutten min hadde bare lagt på seg ca 150 g på over en mnd på 5 eller 6 mnd kontrollen. Det var lite, men han så så frisk å fornøyd ut likevel at jeg fikk ikke beskjed om å gjøre noe spesielt med det. Men han var jo litt større en di da. De vekser ofte i rykk og napp sa de til meg på helsestasjonen og at jeg ikke måtte bekymre meg. Jeg ble veldig påpasselig med å amme han hver 2-3 time på dagen (ikke på natta) og på neste kontroll hadde han lagt på seg normalt igjen. Viss jenta di ser frisk å fin ut og helsesøster ikke sa noe spesielt til deg er nok alt i orden.
Anonym bruker Skrevet 8. mai 2008 #6 Skrevet 8. mai 2008 Takk for et flott svar:) Får kanskje heller amme hyppigere på dagen heller..er jo godt å ha den natteroen:)
Anonym bruker Skrevet 8. mai 2008 #7 Skrevet 8. mai 2008 Gutten min veide 6250 g på 63 cm, litt under gjennomsnittet, men hs sa det ikke var noe å tenke på. Jeg ammer på natta og må gi litt tillegg. Ikke bekymre deg.
Anonym bruker Skrevet 8. mai 2008 #8 Skrevet 8. mai 2008 nei får bare holde på som før så får vi se hva som skjer..men hun vil jo ikke ha flaske eller smokk så hva gjør jeg da?
mamma og godguttene Skrevet 8. mai 2008 #9 Skrevet 8. mai 2008 Heisann. Jeg syns ikke du skulle vekke henne. De regulerer som regel dette selv. Når vi var på 3 mnd kontroll så sa HS at de skulle legge på seg ca 200 g i uka, men at dette gikk litt i rykk og napp også, så selv om han hadde gått lite opp den ene gangen så kunne det godt være at han tok det igjen neste gang ( noe han også gjorde ). Det er jo bare gjennomsnittlige ca tall, så tror nok det er vanlig med litt mindre noen ganger og litt mer andre ganger :-)
❤lille stjerne❤ Skrevet 8. mai 2008 #10 Skrevet 8. mai 2008 Hun veier 100 gram MER enn min datter gjorde da hun var 3 mnd gammel og jeg har hele tiden fått høre at hun legger på seg så godt og er rund og god. Min var litt kortere da, 59 cm da hun var 3 mnd. Synes helsestasjonen kanskje er liiiiitt for fiksert på vektkurvene noen ganger og glemmer litt å se på om ungen er frisk og utvikler seg fint. Noen av oss er ment å være små og spinkle mens andre er forutbestemt å bli kraftigere. Sånn er det bare og det viser seg ofte allerede fra babystadiet.
Anonym bruker Skrevet 8. mai 2008 #11 Skrevet 8. mai 2008 jenta mi var mindre i både vekt og høyde på 3mnd, og la på seg mye mindre fra 2 til 3 mnd enn din. Sov hele natta, og fikk ikke beskjed om å vekke henne - så jeg hadde latt henne sove med god samvittighet så lenge du merker at hun har det bra!
Anonym bruker Skrevet 8. mai 2008 #12 Skrevet 8. mai 2008 Vesla mi la på seg bare 270g mellom 2 og 3 mnd.. Og hun var 59 cm og 4,5kg. Fikk beskjed om å vekke henne, da hun sover hele natta. Men det har jeg ikke gjort. Ammer ofte, max 3 timer imellom (på dagen) og suppl. med 300-400ml mme. Nå siste mnd har hun lagt på seg 220g i snitt i uka!!
Anonym bruker Skrevet 8. mai 2008 #13 Skrevet 8. mai 2008 Ho har jo en helt gjennomsnittlig vekt til å være 3mnd da, og ville tro at ho er god og mett og har det bra så lenge hun sover hele natta! Er så mange som kommer ut fra helsesøster og er bekymra, de leser jo bare bøkene sine, og går kun ut fra gj.snitt virker det som ofte, ser ikke hvert enkelt barn! Du er heldig som kan sove hele natta, og jenta di sier nok ifra når hun ikke er mett nok:-)
mamma til 2 små:=) Skrevet 8. mai 2008 #14 Skrevet 8. mai 2008 Jeg syns heller ikke hun var liten:=) Men kansje jeg ville tilbudt henne rett for jeg selv la meg til å sove på kvelden.Min gutt på 4 mnd våkner ikke av den grunn...han drikker i søvne og jeg raper han ikke lengre på natten så da sover han godt han:=)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå