babypåvegerdritalei Skrevet 6. mai 2008 #1 Skrevet 6. mai 2008 Er det noen her som har opplevd det? Jeg spør fordi jeg er så godt som sengeliggende nå (31+5 i dag) og skjønner ikke helt hvordan jeg skal holde det ut. Forrige svangerskap gikk jeg 13 dager over tiden, så det er ikke akkurat en oppmuntring. Skal spør jordmor ang dette på neste kontroll, men lurer litt på om andre har erfaringer de kan fortelle om. Og ja, jeg vet at det beste er at fødselen får starte av seg selv osv, så sånne svar trenger jeg ikke...er bare så fortvilet over min egen situasjon.
temine Skrevet 6. mai 2008 #2 Skrevet 6. mai 2008 Jeg vat ikke hvordan det er jevnt over, men venninna mi hadde bekkenløsning og var sengeliggende fra uke28 og ut svangerskapet. Hun hadde rullestol og for å komme sg litt rundt de dagene hun orket det. Ikke snakk om å få igangsetting eller keisersnitt der i alle fall. Hun fikk epidural da, ved 4 cm åpning, så fødselen gikk greit etter det. Håper du kan få noe hjelp hos jordmor. Lykke til:D
Gjest Skrevet 6. mai 2008 #3 Skrevet 6. mai 2008 Hei du!! Jeg stakk bare innom fra 2 trimester, men måtte bare svare på innlegget ditt. Jeg også har bekkenløsning med store gangvansker, og ser med gru på de siste ukene av svangerskapet. Jeg er bare 23 uker nå, men har hatt skikkelig bekkenløsning siden før jeg fikk positiv test. Har vært sykemeldt siden uke 5. Jeg har snakket med jordmor på sykehuset der hvor jeg skal føde, og hun sier at ved alvorlig bekkenløsning kan vi de vurdere igangsetting av fødsel i uke 38....men ikke før det. Jeg gikk også på overtid i mitt forrige svangerskap, og har blitt lovet at jeg uansett skal slippe det denne gangen. Jeg har også skrevet et innlegg her inne om akkurat dette temaet, og fikk da inntrykk av at folk syns at jeg burde holde ut til termin pga babyen. ......kjente jeg ble litt irritert da ja....det er tydeligvis noen som ikke skjønner hvor vanskelig det er å ha alvorlig bekkenløsning....og når mor ikke har det noe godt, så merker vel bebisen det også vil jeg tro....og det er vel ikke ideelt å være totalt utslitt før fødselen heller....så jeg føler veldig med deg, og håper du får til en god avtale med jordmoren du går til:) Fortell gjerne hvordan det går. Og masse lykke til!!
babypåvegerdritalei Skrevet 6. mai 2008 Forfatter #4 Skrevet 6. mai 2008 Ikke akkurat oppmuntrende, men takk for svar!! Prøver å psyke meg opp stadig vekk, men er ikke til å stikke under en stol at man ikke blir i spesielt godt humør av å ligge på denne måten! Men men, man skal vel være døden nær for å bli satt igang.
sigrid28 Skrevet 6. mai 2008 #5 Skrevet 6. mai 2008 heisann, nu e æ i uke 29 her, å har faktisk ikke jobbet siden midten av november. har vært sykemeldt fra jobben nesten hele svangerskapet, hadde kvalmen,oppkast og energimangel i 3 mnd, å da satte bekkenløsningen i gang for fullt. klarer nesten ikke gå nå og ligger for d meste på vnestre side, da flat på rygen eller på høyre side er uutholdelig. fastlegen min henviste med til sykehuset jeg skal føde på og der fikk jeg vite at de gir meg keisersnitt rundt 2 uker før terminen. dette var et reddende svar, da de siste 6 mnd har vært et rent helvete for min fysiske og psykiske form.har i tillegg en gutt på nesten 3 år og en mann som jeg ikke klarer å gjøre noen sammen med nesten. så mitt, som noen får mene er egoistisk så mye de bare vil, svar er at vi trenger og fortjener å få litt hjelp på slutten til å bli ferdige, så lenge babyen er frisk og har alt den trenger. ta en prat med lege/jordmor og få hennvisning til svangerskapspoliklinikken der du bor. d hjalp med til å se lyst på de 3 siste mnd. man trenger ikke depresjon og utmattelse når man skal ta seg av familien sin. mors helse er også viktig. håper d går bra med dere som åsså sliter litt, og ikke for å være stygg, men det er godt å se at man ikke er den eneste som har det slik. føler meg nesten litt mindre alene faktisk =0) stoooor klem
babypåvegerdritalei Skrevet 6. mai 2008 Forfatter #6 Skrevet 6. mai 2008 Takk for gode svar!! Og ikke minst for forståelsesfulle svar...det er så deilig når noen skjønner hvordan jeg har det, føler meg så sutrete når jeg skal forklare andre...er det lov å spør, om ikke hvor dere bor, men hvilke sykehus dere skal føde på? Er jeg heldig er det jo samme sted som meg, og da vet jeg jo at det er håp! Men ikke svar på det om dere ikke vil :-). Jordmora mi jobber uansett 30% på føden på sykehuset jeg skal til, så hun vet nok hva de pleier gjøre i sånne tilfeller...er ganske spent på det. Ellers er jeg enig i at vi har rett til å få hjelp til å komme igang med fødselen når vi har det som vi har det. Jada, jeg vet at det ikke er det å optimale å bli satt igang, men likevel. Å ha så voldom bekkenløsning går jo utover hele familien...for å si det mildt så har vi sett bedre tider, både mannen min og jeg...håper bare at vesla på vel året ikke får med seg så mye, siden pappen er helt topp med henne. Huff nei, det er til å bli deprimert av!! Stoooor klem tilbake til dere som har svart meg så fint :-).
babypåvegerdritalei Skrevet 6. mai 2008 Forfatter #7 Skrevet 6. mai 2008 Forresten sigrid28: svangerskapspoliklinikk?? er det på sykehuset eller? vet ikke om det finnes sånt her jeg :-/...sykehuset jeg skal føde på er en time unna med bil. men skal sjekk nettsidene deres og se om der står noe. og p.s.: helt enig i at det er godt å høre om andre som har det likt! ikke at jeg unner noen det, men man blir som du sier litt mindre alene i det minste.
*Jente06*gutt08* Skrevet 6. mai 2008 #8 Skrevet 6. mai 2008 Heisann:) Jeg ville bare si at syns veldig synd på deg, vet hvordan du har det... Jeg er 32+3 og har slitt med veldig sterk bekkenløsning og isjias smerter i et par mnd nå, mannen min måtte sykmelde seg for å vere hjemme med meg på det værste.... Men nå har jeg prøvd akunpunktur, og det hjelper meg MYE! Kjenner nesten ikke isjiasen lenger og bekkenet er mye betre(blir ikke helt bra, men han klarer å stabilisere det), klarer faktisk å gå fra stuen til badet, 4 meter, uten krykker på de beste dagene Men... jeg har brukt mye penger, 350 kr for en gang....og jeg har gått nesten hver dag i 3 uker! Men det er verdt det! Får heller kutte ned på andre ting som mannen min sier. Og jeg er så glad for de dagene jeg slipper å gråte meg gjennom smerter Jeg skal til ny UL om 2 uker, da skal legen vurdere om jeg kan få bli satt igang i uke 38. Jeg håper det, for som du sier så tar det noe jævlig på å sitte hjemme hele tiden, kan ikke gjøre noe pga smerter! De som er imot å settes igang, koste hva det koste vil....de vet rett og slett ikke hva det snakker om tror jeg...jeg kunne ikke i min villeste fantasi vite eller forestille meg de smertene jeg har hatt med bekkenet og isjiasen nå i dette svangerskapet....og jeg unner ingen de! Så å bli satt igang 2 uker før terim kan gjøre det "lettere" for oss, men jeg tror ikke at barnet tar skade av det.... Lykke til og god betring til deg babypåveg, og jeg råder deg til å prøve akunpunktur....det er min redning
Gjest Skrevet 6. mai 2008 #9 Skrevet 6. mai 2008 Jeg bor i Drammen og skal føde på Sykehuset Buskerud. Jeg går til privat fødselslege på kontroll hver 4 uke...men i tillegg går jeg til samtale hos jordmor på føde-barsel poliklinikken på sykehuset...dette for å bearbeide forrige fødsel som ikke var så enkel, og for å forberede den neste. Denne jordmoren sa til meg at de vurderer igangsetting i uke 38 om det er skikkelig ille ...så det er absolutt håp for oss Masse lykke til! Og fortell gjerne hva som skjer videre
babypåvegerdritalei Skrevet 6. mai 2008 Forfatter #10 Skrevet 6. mai 2008 Takk igjen Lindus venter gutte-pjokk!!! Det er vel som med alt annet at det er forskjellig praksis fra sykehus til sykehus, så jeg er spent på hva jordmor sier på fredag. Jeg går oftere til kontroll allerede, for som sagt blir man ikke akkurat i perlehumør av å ha det sånn. Har vært sykemeldt siden uke 18, men hadde nok vært det ei god stund før om jeg ikke hadde vært helt fersk i jobben...da pressa jeg meg selvsagt alt for langt, så det hjalp jo ikke akkurat. Men tredje gangen legen sa at jeg måtte tenke på meg selv, tenke på hvordan det blir fremover osv, så sa jeg ja til sykemelding. Men men, så lite å gjør med nå!! Krysser fingrene for både deg og meg og andre i samme situasjon :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå