Anonym bruker Skrevet 2. mai 2008 #1 Skrevet 2. mai 2008 hvilken grad revnet dere? På journalen min står det at jeg revnet grad 2, men teller de fra 1-5, eller hva? Lurer på hva 2 betyr...er det mye eller lite??
Anonym bruker Skrevet 2. mai 2008 #2 Skrevet 2. mai 2008 Jeg sydde en hel masse pluss at jeg fikk en rift av 2 grad.. det er 4 grader å revne i og 3 og 4 må syes av lege.. det er svært alvorlige rifter..
Anonym bruker Skrevet 2. mai 2008 #3 Skrevet 2. mai 2008 Har hørt at grad 2 er normalt, det som de fleste som revner har. Jeg hadde og grad 2 og fikk høre at det ikke var så veldig mye!!
♥ Celines mamma ♥ Skrevet 2. mai 2008 #4 Skrevet 2. mai 2008 Jeg hadde 3A, og jeg revet en god del. Følte legen sydde i en evighet
Mojo med trollungen Skrevet 2. mai 2008 #5 Skrevet 2. mai 2008 grad 1, 4 utvendig og 4 innvendig, men jg kjente både nåla og tråden utvendig. fyttikatt!a!!
VirreVirre Skrevet 2. mai 2008 #7 Skrevet 2. mai 2008 Trodde de gradene kun var når man revnet bakover jeg. Altså grad av ruptur. Jeg hadde grad 2 bakover mot endetarmen, grad 4 er det høyeste og det er full ruptur (heter det det?) mot tarmen. I tillegg revnet jeg innvendig, og det fikk ingen betegnelse i grader tror jeg.
Anonym bruker Skrevet 2. mai 2008 #8 Skrevet 2. mai 2008 Jeg hadde grad 3 c og ble sydd av lege under narkose. Det er graden før grad 4 som er totalruptur.
Anonym bruker Skrevet 2. mai 2008 #9 Skrevet 2. mai 2008 jeg vet ikke hvilke grad jeg hadde. fikk bedøvelse også sydde legen ganske lenge. etter han hadde sydd så måte han skjekke inne i endetarmen om den var sydd igjen. noen som vet hvilke grad det er??
Anonym bruker Skrevet 2. mai 2008 #10 Skrevet 2. mai 2008 Det står nok i journalen din. Vanskelig å vite hvilken grad det er utfra det du forteller.
Anonym bruker Skrevet 2. mai 2008 #11 Skrevet 2. mai 2008 Hvordan vet dere hvor mye dere revnet? Får alle en journal der det står??
-oOOOStorken AirlineOOOo- Skrevet 2. mai 2008 #12 Skrevet 2. mai 2008 jeg måtte spørre jordmor for å få vite hvor mye jeg revna, grad 1 til 2 sa hun...men like etter fødselen og da dem skulle begynne å sy tilkalla dem en lege som kom å sydde en del...når han var ferdig, fortsatte jordmor med å sy! føltes og hørtes ut som jeg hadde revnet mere en grad 1 til 2, men d var nå det dem sa iallefall=/
♥Hilde & Emilie♥ Skrevet 3. mai 2008 #13 Skrevet 3. mai 2008 Jeg er faktisk ikke sikker på i hvilken grad jeg revna jeg.....men jeg hadde totalruptur, og revne så mye det lot seg gjøre for å si det slik! Jeg måtte på operasjonsbordet etter fødselen, fikk spinalbedøvelse i ryggen og ble "lappet sammen " igjen=) Noen som vet hvilken grad totalruptur er ??
meks Skrevet 3. mai 2008 #14 Skrevet 3. mai 2008 Enig med deg,Magdamaria! Grad 2 her også,og jeg revnet i rykk og napp fom.klitoris tom.endetarmen,også innvendig.Jeg måtte legges i lett narkose 45 min.etter fødselen for å få sydd dette.Dette var 15.januar og de siste trådrestene forsvant for 3 uker siden.
Anonym bruker Skrevet 3. mai 2008 #16 Skrevet 3. mai 2008 Totalruptur er grad 4. Det hadde nemlig jeg. Jeg ble sydd av lege, tok ca. 1 time.
Anonym bruker Skrevet 3. mai 2008 #17 Skrevet 3. mai 2008 Jeg har aldri fått vite hvilken grad jeg revna. Men måtte sy i en time av en lege etterpå, nesten uten bedøvelse. Det er det jævligste jeg har vert med på for å si det sånn! Revna ganske langt bakover og innover.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå