♥En søt og ny søtnos i magen♥ Skrevet 1. mai 2008 #1 Skrevet 1. mai 2008 Han spiser bra, og legger på seg. Det har vi veid og sjekket to ganger allerede. Allikevel er det alt for mange tørre bleier i forhold til den melken han får i seg. I tillegg ligger han konsekvent mot den ene siden, og kroppen er bananformet. Han skriker når han burde ha sovnet og er veldig urolig. Kan være våken i opptil 8 timer av gangen for så å slukne helt utmattet. Har lest om KISS, og vi tok han med til barselavdelingen i går kveld der en jordmor mente at det kunne se ut som at han kan ha denne låsningen i nakken. Noen som har erfaringer med det dette, eller lignende???
♥En søt og ny søtnos i magen♥ Skrevet 1. mai 2008 Forfatter #2 Skrevet 1. mai 2008 ops! kopierte innlegg fra din baby. Her er hele teksten: Vi har siden vi kom hjem fra sykehuset på mandag etterhvert fått følelesen av at noe ikke er helt bra med babyen vår. Han ble tatt med vakuum under fødselen. Han spiser bra, og legger på seg. Det har vi veid og sjekket to ganger allerede. Allikevel er det alt for mange tørre bleier i forhold til den melken han får i seg. I tillegg ligger han konsekvent mot den ene siden, og kroppen er bananformet. Han skriker når han burde ha sovnet og er veldig urolig. Kan være våken i opptil 8 timer av gangen for så å slukne helt utmattet. Har lest om KISS, og vi tok han med til barselavdelingen i går kveld der en jordmor mente at det kunne se ut som at han kan ha denne låsningen i nakken. Noen som har erfaringer med det dette, eller lignende???
Krusemynthe Skrevet 1. mai 2008 #3 Skrevet 1. mai 2008 Ja, til en viss grad.... Har en datter som jeg i etterkant ser at har hatt det/har det, og en nevø som har hatt det og er bahandlet for det.
RaPe Skrevet 1. mai 2008 #4 Skrevet 1. mai 2008 Vet ikke om vår datter, som nå er 4, hadde dette da hun ble født. Men hun skreik unormalt mye. Mange sa det var kollikk, så vi prøvde å ta det som det. Masserte, strøyk magen, var til akupunktur...ingenting hjalp egentlig. Hun sov ca 30 min i strekk på dagtid, og kanskje opptil 3 timer i strekk om natta,-og det var isåfall den lengste strekken. Jeg vet jeg selv var nede i 3 timer søvn i døgnet, usammenhengende timer... Vi tok henne til osteopat, og han sa hun hadde låsninger i ryggen, helt fra korsbeinet (bekkenet) opp langs ryggraden, nakken og fremover i hodet.... Pga flytting, ramla vi ut av behandling hos ham, desverre.... Leste om KISS i ettertid, og husker jeg tenkte det KUNNE vært noe slik... én ting er sikkert; blir nr2 en like ille skrikerunge, så drar vi rett til osteopat, kiropraktor eller noe slik. for jeg blir ikke å takle en slik runde flere ganger....
NormaJean Skrevet 1. mai 2008 #5 Skrevet 1. mai 2008 hvis ungen din har KISS så er det veldig viktig at man setter igang med fysioterapi tidlig. Da kan man forbedre situasjonen og dermed unngå operasjon. Torticollis operasjon blir jo aktuelt for de barna som ikke får fullt utbytte av fysioterapi og annen konvensjonell behandling. Ikke en veldig dramatisk operasjon, men kjekt å slippe da. Men dra til fastlegen og evt be om henvisning til fysioterapeut eller ortoped for vurdering. de fleste barna blir jo bra av seg selv med litt hjelp.
Krusemynthe Skrevet 1. mai 2008 #6 Skrevet 1. mai 2008 Det med operasjon av KISS-barn har jeg aldri hørt før... Og de nettstedene og de artiklene jeg har funnet om temaet peker alle på manuellterapaut som "løsningen" på feilfunksjonen i nakken. For øvrig synes jeg jordmødre, helsesøstre og leger i norge er ALTFOR dårlig informert/opplært/oppdatert på KISS/KIDD. Særlig med tanke på at gruppen av barn som er tatt med vakum, tak eller keisersnitt (altså en litt røff start) er ganske stor, slik at det potensielt er mange barn (ogforeldre) som lider unødig mye - når behandlingen (gjerne 2-3 ganger hos en manuellterapaut) er så "enkel"
NormaJean Skrevet 1. mai 2008 #7 Skrevet 1. mai 2008 På Rikshospitalets barneortopedisk gjøres det torticollis operasjon på KISS barn. (men ikke ofte) Da "løsner" man muskelen på den aktuelle siden, og barnet må gå med nakkekrage en tid etterpå. samt mye fysioterapi. Det er en operasjon for de barna hvor ingenting annet har funket.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå