mamman til to gutter Skrevet 30. april 2008 #2 Skrevet 30. april 2008 Hvis lånet står på dere begge kan dere fordele dem som dere vil. Hos oss sto alt oppført på meg, men vi kom heldigst ut hvis vi overførte alt på samboeren min og i følge min venninne som jobber på ligningskontoret er det helt greit (måtte ringe for å være sikker;-) ) Hvis lånet bare står på en av dere kan dere ikke flytte over noe.
Fikk maibaby06 Skrevet 30. april 2008 #3 Skrevet 30. april 2008 Hvis begge er ansvarlige for lånet, kan hver av samboerne trekke fra sin andel gjeldsrenter, som de har betalt selv. Selv om begge er ansvarlige kan det være ført på bare en av dere, det kan man da rette. Men kan ikke føre det hvor man vil sånn som ektefeller kan.
TurboPrinsessen:-) Skrevet 30. april 2008 #4 Skrevet 30. april 2008 Vi gjør det! Lånet står på samboer, og vi delte på det i fjor. I år gjorde vi det derimot ikke, da vi alt i alt tapte på det. Han måtte betale mer i formueskatt, enn min restskatt var på..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå