Anonym bruker Skrevet 28. mai 2008 #4 Skrevet 28. mai 2008 Ja, det står 24 mnd eller mindre. 24 mnd og 5 dager er MER enn 24 mnd. Så beklager, det holdt akkurat ikke :-( Ikke samme anonym som svarte første gangen.
Anonym bruker Skrevet 28. mai 2008 #5 Skrevet 28. mai 2008 Altså ... ja, det er sikkert at du IKKE har det.
Anonym bruker Skrevet 30. mai 2008 #6 Skrevet 30. mai 2008 Så klart du har det. Hva er forskjellen i det du opplever og det foreldre med barn med 23mnd mellomrom opplever? Du finner helt sikkert aktuelle problemstillinger her. Jeg har hørt at for at man skal ha "pseudotvillinger" skal det være samme kjønn og under 18 mnd mellom, evt storebror-lillesøster, men det har vel ikke mye å si i denne sammenheng. Her har vel debatten fått navnet etter problemstillingene, ikke på timen mellomrom mellom barna. Man finner sikkert mange definisjoner på PT. Jeg har barn med 24 mnd og 4 dagers mellomrom, og de ER PT. Vi vet jo hva vi lever med, selv om det ikke faller i den nøyaktige def, og må ta hensyn til det under barnas oppvekst.
Anonym bruker Skrevet 3. juni 2008 #7 Skrevet 3. juni 2008 Det står rett ovenfor at pseudotvillinger er når det er 24 mnd eller mindre i mellom. Da kan ikke du lage din egen definisjon fordi du føler at du har PT. Da kan jo de med 2 år og 5 mnd eller 3 år i mellom også lage sine egne definisjoner. Det går desverre ikke. Dere har ikke PT dersom det er mer enn 24 mnd mellom. Og da hører dere ikke hjemme på forumet for PT. Skjønner ikke at det må være så vanskelig da...
Gjest Skrevet 4. juni 2008 #8 Skrevet 4. juni 2008 Hjelpes, man må da være velkommen her inne selv om man ikke har PT. Om man er 5 dager "over grensa" så opplever man jo mange av de samme problemstillingene så man kan da ha stor nytte av å være her allikevel (og ha relevante innspill fra egne erfaringer.) En ting er at man faller utenom definisjonen på hengende håret, men å si at man ikke hører hjemme på dette forumet av den grunn synes jeg er ufint. Er ingen av de anonyme over her selv, men har ingen problemer med å ønske HI hjertelig velkommen hit! Selv får jeg 1 år og 5 mnd imellom, og håper å ha stort utbytte av andres erfaringer her inne og om det er fra de med 24 mnd og 5 dager imellom eller de med 10 mnd imellom bryr meg egentlig en viss plass.
Morcheeba Skrevet 4. juni 2008 #9 Skrevet 4. juni 2008 Er vel ikke akkurat tatt patent på navnet pseudotvillinger..? Velkommen hit sier nå jeg - er nå ikke akkurat sååå mye aktivitet her inne at jeg føler behovet for å jage noen ut! Og en familie med 24mnd og 5 dager mellom ungene opplever sikkert mye likt som det 23 mnd og 20 dager (eller 14 eller 18 mnd) gjør.
2 gutter og 1 jente Skrevet 30. juni 2008 #10 Skrevet 30. juni 2008 Kanskje de ikke blir pseudotvillinger, men veeeeeldig nære er de jo, så syns du skal henge her på forumet jeg. Kall de to tette da, så kan alle disse som syns de 5 stakkarslige dagene er viktige bare ti stille. To tette er det uten tvil, og vi får nok alle våre utfordringer.
Lillevenn33 Skrevet 1. august 2008 #11 Skrevet 1. august 2008 Jo da, du har pseudotvillinger!!! Herregud, går det an å være så firkanta folkens??? Kanskje babyen gikk på overtid og hvis den ble født 5 dager før ville det vært PT! Og det er akkurat samme barnet som kommer ut. Det får være grenser for hvor kjipe dere er mot stakkars HI. Til HI: klart du har PT!!!!!
ojoj, NÅ er det liv i leiren!! Skrevet 26. september 2008 #12 Skrevet 26. september 2008 da må jeg bare få si, 24 mnd mellom eller mindre.. om man absolutt vil være firkantet på det der, så må det da gjelde helt til det blir 25 mnd mellom da eller? æsj og fysj så ekkelt det var å lese at "da hører du nok ikke hjemme her inne" fy! Som det ble sagt, er vel ikke akkurat tatt patent på definisjonen heller da, så slapp litt av da vel. om jeg går 1 uke over termin føder jeg dagen etter to årsdagen til minste min, skal jeg bare takke og bukke for meg her inne jeg da, og la vær å skrive noe mer om mine erfaringer her inne? tror ikke det.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå