stvgr_mamma Skrevet 29. april 2008 #2 Skrevet 29. april 2008 hadde en sånn før vi skulle bli gravid.. husker ikke pris men vet at jeg ikke skal ha en slik igjen. var skikkelig smertefullt å sette den inn, og trådene var ikke noe særlig syns samboeren min.. hadde mensen/blødninger i 14 dager pr mnd så den var ikke i særlig lenge:)
*guttemamma* Skrevet 29. april 2008 #3 Skrevet 29. april 2008 Hei, satt inn en slik en 3 mnd etter fødsel. Er kjempefornøyd.. Koster 250 kr sånn ca, kjennes akkurat likt ut som å sette inn hormonspiral. litt ubehagelig, men helt greit. Hadde en slik en først, men jeg kan ikke ha hormoner, blir litt tullete. Blødde veldig mye også av den, men da jeg tok den ut og satte inn en kobberspiral så stoppet jeg helt å blø og er i kjempegodt humør. Ingen plager i det hele tatt. Jeg har enda ikke får mensen igjen etter fødselen for 6 mnd siden, så jeg vet ikke hvordan det blir når den kommer da. (Hormonspiralen koster 1200 kr. )
Gjest Skrevet 29. april 2008 #4 Skrevet 29. april 2008 Anbefales ikke med mindre ett barn til er alldeles greit. Kjenner flere som har opplevd at den har sviktet. Kjøp hormon-spiral i stedet. Den er dyrere (1200) men mye sikrere og du er da perventert i ca 5 år så på lang sikt er det jo ikke så dyrt. Dessuten reduseres blødningene mye med hormonspiral og mange "mister" mensen helt (får den tilbake når spiralen tas ut).
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå