Niam Skrevet 28. april 2008 #1 Skrevet 28. april 2008 Arghhhh...er så lei av å vente! MEN, det gjelder vel flere enn meg??? Hadde SA 8.April og går bare spent og venter, venter, venter, venter... for å se om det skjer noe. Sa kjekt etter SA at vi tok det som det kom, men klarer ikke å la være å håpe at ting skjer raskt. Tror jeg skulle hatt EL nå forrige uke (22.april) om alt er i rute i kroppen, men vet ikke om den er det etter SA. Gynekolog sa da hun sjekket med innvendig UL (da SA var et faktum) at hun ikke kunne se noen egg og hun mente dermed at jeg må vente til neste EL før jeg evt. ble gravid igjen. Noen andre som har fått samme beskjed? Noen erfaringer med dette...kan gynekologen ta feil (håpe, håpe) ? Er blitt kjempetørst siste 5 dagene og sovner på sofaen rett som det er. Blir også fort kjempeirritert...stakkars sambo skjønner jo ikke noe....ikke jeg heller for den saks skyld. Har i tillegg "sting"/"strekk" nederst i magen. Lurer jo på om noe "skjer", men sist gang merket jeg at jeg var gravid pga brystvortene ble så såre. Ikke noe av det nå Noen andre som går sånn som meg?
bomsa Skrevet 28. april 2008 #2 Skrevet 28. april 2008 Hei. Utrolig trist å høre at du miste den lille. Jeg hadde selv en sa i slutten av mars, ikke så lenge før deg. Ville bare fortelle deg at jeg kunne ikke kjenne igjen kroppen min på noen måter etter sa. Hadde plutselig masse gravide symptomer rett etterpå, men etter el(den kjenner jeg godt) var det helt stille. Fikk mensen 30 dager etter sa, hadde stabile sykluser på 28 dager før. Vi prøvde ikke..eller jeg ville, men gubben var standhaftig og ville gjøre som legen sa...må jo høre litt på de mennene og da...:-) Så jeg visste hele tiden at jeg ikke var gravid. Men har du muligheten så er den jo der, hører flere som ble gavide rett etter sa...så lykke til...:-)
håp_84 Skrevet 28. april 2008 #3 Skrevet 28. april 2008 hei,utrulig trist og vondt med sa....mista sjøl 28 mars...kjente godt til el 14 april men beg.litt med spotting lørdag og no trur eg tr er komt...litt trist men på en an måte litt godt og.da er det berre å sette i gang med prøvinga og håper på at det går fort...hadde faktisk en del av di samme symtoma som da eg vart gravid men neida...men men vi har en spennende tid forann oss..men det går ikkje en dag uten at eg tenke på ka som kunne vert:(lykke til:)
Niam Skrevet 28. april 2008 Forfatter #4 Skrevet 28. april 2008 Hvordan går det med dere da? Har du fått gubben med på prøvingenn nå? Er første gang for meg dette. Hva med deg?
Niam Skrevet 28. april 2008 Forfatter #5 Skrevet 28. april 2008 Hei Håp 84! Ja, man tenker litt sånn på det som kunne ha vært. MEN som du sier er det en spennende tid foran oss Lykke til med prøvingen!!!
scoobydo Skrevet 28. april 2008 #6 Skrevet 28. april 2008 Heihei!.... Spent her og om det treffer nå rett etter MA! Før merket jeg når jeg hadde eggløsning.. nå merker jeg ingenting til noe... Men kanskje det er for tidlig å ha eggløsning ennå.. trur jeg må til md eggløsningstest! Men vi har iallefall begynt å prøve... så får vi se om det klaffer! Ble ingen venting til etter mens her ... :S Satser på at den sitter når kroppen er klar for det
Niam Skrevet 28. april 2008 Forfatter #7 Skrevet 28. april 2008 Hei Scoobydo Kjekt å se at dere prøver igjen. Mye spenning dette...har liksom begynt å lure på om eggløsningstest er noe for meg også...greit å vite hva som skjer liksom.
scoobydo Skrevet 28. april 2008 #8 Skrevet 28. april 2008 ja er det... er fryktelig spent... gruer meg litt til å bli gravid ijgen! er veldig redd for å miste en gang til! tror sambo gruer seg også hehe... han er redd for at jeg kommer til å bli overbekymret Dere er begynt å prøve igjen eller!? Ja, hørt at ting kan endre seg etter MA/SA... så derfor tenkte jeg at det kan være greit å sjekke ut når jeg har eggløsning nå! ... Før hadde jeg rundt 14 dager før mens!
håp_84 Skrevet 28. april 2008 #9 Skrevet 28. april 2008 god kveld:)eg kvir meg og litt til eg blir gravid igjen...men en må vell prøve å tenke positivt at det vil gå bra denne gangen..skal til lege i mårra,få meg en henv.til gynekolog...hakje vert til det etter sa og vil berre sjekke at alt er som det skal vere...kansje eg slapper mer av da?..eg har ikkje prøvd el test..er redd for at eg berre skal stresse mer..men syns det å måle tempratur er enkelt og ikkje minst billig:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå