allis. Skrevet 28. april 2008 #1 Skrevet 28. april 2008 Begynte å bli litt forkjølet natt til lørdag. I går kvell var hun sutrete og hadde 38 i feber, så jeg ga henne en paracet ettersom som det var til natten. Våknet kl 3 i natt av at hun lå å hostet, og var veeldig tett i nesen. Ga henne nesespray og bygde opp sengen hennes så det hjalp. Hadde 37.6 i natt. Er litt tett i nesen nå og, masse slim i nesen og tørrhoster en del. Men ellers er formen fin. Jeg er vel ikke hysterisk om jeg ringer legen?? Det får så være, synes jeg bør ringe når hun er så liten...? Stakkars lille gullet mitt..
line_n & sara Skrevet 28. april 2008 #2 Skrevet 28. april 2008 jeg ville tatt en telefon til helsesøster, jeg! hørt om det er noe man kan gi babyer mot tørrhoste. det er nok ikke vits i å gå til legen med henne, men hs har sikkert et lurt tips på lur! vi hadde nettopp første runde med sykdom nettopp, vi og! skummelt!! men det går jo alltid bra! god bedring til snuppa di!
Anonym bruker Skrevet 28. april 2008 #4 Skrevet 28. april 2008 Ville kanskje tatt en telefon jeg da, skader ikke med en undersøkelse... Men om almenntilstanden er fin og feber'n ikke stiger noe særlig så er det nok bare en forbigående forkjølelse. Hveser hun når hun puster?
allis. Skrevet 28. april 2008 Forfatter #5 Skrevet 28. april 2008 Nei hun puster helt fint, det surkler litt i nesa bare, er en del slim dær. Men får ut ganske mye med nesesugeren!
God gammel aargang - født Skrevet 28. april 2008 #6 Skrevet 28. april 2008 Jentungen min er også 3 mnd og forkjøla. Hun har heldigvis ikke hatt feber, og har hatt fin form hele tida. Det har vært mye snørr og surkling i nesa, men lite tørrhoste. Kun noen nys innimellom. På det verste har jeg sprutet inn saltoppløsning (Drop-it) og brukt nesesugeren. Har fått ut noe snørr, men langtfra alt. Jeg har ikke kontaktet helsepersonell, men hadde nok gjort det hvis hun hadde hatt feber over flere dager - eller om snørr og tett nese hadde blitt et problem i forhold til amming.
øynesomtinntallerkner Skrevet 28. april 2008 #7 Skrevet 28. april 2008 Unnskyld meg og min inkompetanse, men hva i alle dager er en NESESUGER?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå