Gå til innhold

da ser det ut som vi får en flaske unge til


Anbefalte innlegg

Skrevet

jeg fikk aldri nok til mitt første barn, denne gangen har jeg gjort alt på forhånd og virkelig gått inn for at det skulle gå.. ho er 5 uker i dag og i går måtte jeg fra med flasken, ho var så sulten og supte nedpå med mme, i natt ammet jeg og det gikk bra, i dag har ho ikke ville tatt hos meg, bare skriker.. så tok fram flaksen og ho drakk som bare det og sovnet..så vet ikke hva jeg skal gjøre, jeg stresset veldig sist og orker ikke en gang til..

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Kanskje hun har økedøgn, for å øke melkeproduksjonen din. Hvis man bruker MME under økedøgn så får man aldri øke produksjonen og har du ikke nok melk til hennes behov når hun blir større. Økedøgn er veldig slitsomme for både mor og barn, men man må gjennom det vil man fullamme.

Skrevet

Min hadde en forferdelig økeperiode når han var rundt 5-6 uker. Varte i flere dager.

Skrevet

økeperiode er en ting, men ho vil ikke suge på meg mer en 1-2 min så skiker ho.. så legger jeg til på andre siden og ho skriker igjen.. hadde ho lagt å tatt hos meg og roet seg litt så hadde det vært noe annet.. og med tanke på at jeg ikke fikk nok sist ser jeg ikke lyst på at jeg skal få det til..

Skrevet

Gjør det som DU føler er best for barnet ditt og deg, DU er moren! Økedøgn er slitsomme, ja, men hvis barnet ikke vil suge mer enn 1-2 min er det ikke nødvendigvis snakk om økedøgn!

 

Hvis du orker, kan du jo pumpe deg i tillegg og se om det hjelper på produksjonen, men ikke slit deg helt ut, du og barnet ditt trenger kreftene dine.

 

Du har uansett gitt barnet den viktigste melken, råmelken. I tillegg er det viktigst med morsmelk de første ukene, da er det mest anitstoffer og andre "godsaker" i den.

 

Lykke til - uansett utfall!

Skrevet

Jeg har hatt økedøgn hver 3.dag helt siden fødselen (hun er 4 uker) og det er slitsomt klart det. Skrikin, pupping,opp å kose/trøste, legge til på samme pupp igjen, skriking osv. hele dagen med korte søvnperioder på 10-30 min hele dagen. Sik er det bare og jeg vet dra forige gang at økedøgnene blir lengere mellom etter som ungen vokser og får mer stabil inntaksmengde over lengere tid. Det er spesielt om kveldene det er slik siden de da må jobbe mye mere selv for å få ut den tykke melken som kommer på slutten.

 

Du må nesten bare bestemme deg selv om du orker det, eller om du heller vil bruke flaske. Det er kun opp til deg.

Skrevet

Kanskje, jeg sier kanskje, du gir opp litt lettere nå, siden det ikke gikk forrige gang. At du ikke har troen på at dette går bra? Jenta mi kan finne på å suge litt, så slippe og skrike noen ganger hun også. Da prøver jeg å dytte puppen inn igjen en del ganger, før jeg sjekker om hun vil rape eller om hun rett og slett er mett. Hun bruker litt smokk, så prøver å gi henne den for å se om hun egentlig bare vil kosesutte uten at hun vil spise. Noen ganger er det at hun må rape, og at hun vil ha mer igjen etterpå. Noen ganger var det at hun bare var mett.. Og noen ganger tar hun puppen og holder på den mye lenger etter jeg har dyttet den inn igjen noen ganger. Men for det meste suger hun normalt da.

Du må vel bare finne ut hva det er, men for å øke produksjonen din kunne du jo pumpe deg litt også da. Hvis du ikke vil gi opp da..?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...