Gå til innhold

Føde på ullevål A, B eller ABC


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har fått fødeplass på avdeling A på ullevål.

Er det noen som vet om det er noen forskjell på disse avdelingene?

Jeg vil gjerne føde i badekar. Nå ble jeg plutselig litt redd for at det ikke går ann på avd. A........

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Vet ivertfall at de har to fødestuer med badekar på hver fødeavd. Går utifra at man da kan føde i vann om man ønsker det. Ring og hør for sikkerhets skyld du: )

Skrevet

Det er som det blir sagt her, ring å hør, men vil tro de sier du skal søke ABC avdelingen....

Og føde i vann får du ikke om du har risikosvangerskap, bare sånn at du vet det.... Kunne ønske jeg fikk det:( Snufs

Skrevet

det stemmer at det kun er to fødestuer som har badekar, og man kan sikkert spørre om å få et av disse. MEN badekarene er svært smale, og er intil veggen, så jordmor sa på omvisningen vi var på at de svært sjelden har fødsler i vann der pga dette. brukes da mest til smertelindring underveis( det har jeg tenkt iallefall dersom de er ledige når det er min tur:-)

Skrevet

Jeg tror ikke du får føde i badekar på føde A. Men du kan får være i vann som smertelindring i åpningsfasen...

Dersom du ønsker å føde i vann vil jeg anbefale deg å søke ABC. Der får du føde i vann. Jeg har gjort det to ganger, og anbefaler dette sterkt!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...