Jodasåneidaså Skrevet 26. april 2008 #1 Skrevet 26. april 2008 Jeg ville bare si at du ikke trenger å skrive noen sang for meg. Vær så god. (Men hvis du vil, kan du få lese et koselig og politisk korrekt dikt jeg engang skrev om julenissen.)
Gjest sug lut satan i toern Skrevet 26. april 2008 #2 Skrevet 26. april 2008 Gjerne! Jeg er web-tv-slave i dag.
Jodasåneidaså Skrevet 26. april 2008 Forfatter #3 Skrevet 26. april 2008 Hva ser du på? Er det noe gøy? Her er det fine diktet: Det var en gang en nissefar med nisseskjegg, slik nisser har, og klassisk vom, helt liksom de som er gravid i måned ni, og alver på sesongkontrakt, som så på ham med svart forakt. De syntes lønna var for lav og langt fra til å leve av, for det at kost og seng var fri, det dreit de ganske grundig i, for er man alv, så er man tørst, og alver trenger masse børst, og helst da seksognitti-sprit, for lekemekking er et slit. (Og det kan man jo godt forstå, vi andre trenger sprit, vi og, og særlig sånn rundt juletid når man må fake snill og blid og ikke drepe ungene som skriker av seg lungene på kjøpesentre stappet med fem tusen stressa handlere.) Til slutt ble tørsten altfor stor, så alvene tok nissemor som gissel, og forhandlet seg til hjemmebrent og Peach Canei og årgangsvin og single malt og alt de ønsket, kort fortalt. Og kanskje burde nissen nå forstått han burde passe på, for alver får fort blod på tann, og får de finger, tar de hand. Men nissen var en dumsnill dust med hjernebarken full av rust, det gikk så treigt i nøtta på'n, så alvene tok forbrukslån og satset alt på dette kort: maskingevær av tysk import. Og slik, en mørk og stille kveld ble kravet satt: Gi oss bordell! Og nissene sa: At det var? Men det var ikke riktig svar og de fikk ingen sjanse til, for begge ble satt ut av spill, hvorpå en samlet alveklan la produksjonen til Taiwan. Moralen er: Om du er sein og altfor snill, er kuleregn og død den takken du vil få, det burde selv et barn forstå. Men er du slem og ikke snill, så får du alt du bare vil, og du kan bygge horehus og gå omkring i evig rus og leve som en greve av profitt og børst og reinsdyrskav.
Gjest sug lut satan i toern Skrevet 26. april 2008 #4 Skrevet 26. april 2008 Jeg bøyer meg i støvdet, det er er gørbra!
Jodasåneidaså Skrevet 26. april 2008 Forfatter #5 Skrevet 26. april 2008 Jeg vet :-D Tror du jeg kan søke dikterlønn? (Har ikke skrevet noen flere, men herregud. Kvalitet fremfor kvantitet etc.)
Gjest sug lut satan i toern Skrevet 28. april 2008 #7 Skrevet 28. april 2008 Skriv fler, verden hungrer!
Ikkelektuell Skrevet 28. april 2008 #8 Skrevet 28. april 2008 Se, hun dikter også! Flotte greier, nå vet jeg hvem jeg skal kontakte når jeg skal komponere oppsigelsen min.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå