Anonym bruker Skrevet 25. april 2008 #1 Skrevet 25. april 2008 Flere som erfarer dette? Han er 4.5 mnd. Virker så redd, men må jo nesten la andre holde han også. Hva mener dere? Er jo så redd for at han skal føle seg utrygg også!
Anonym bruker Skrevet 25. april 2008 #2 Skrevet 25. april 2008 uff ja. Er ikke så ille at hun gråter hver gang, ikke når hun er i godt humør ihvertfall. Men når hun er trøtt og lei er det bare mamman som er bra nok. Håper det går over
Anonym bruker Skrevet 25. april 2008 #4 Skrevet 25. april 2008 Forresten (jeg er Anonym 21.39). Jeg nevnte dette for en veninne, at det var vanskelig for meg å ha barnevakt fordi jenta mi (som altså er snart 5 mnd) er så skeptisk til andre. Da sa hun at det ikke var vanlig før de er ca 8 mnd. At de får en sånn fase da. Men er det ikke vanlig å ha en lignende fase når de er omtrent 4 mnd? Følte hun prøvde å si at jeg tok feil. At det ikke kunne stemme at babyen min var så skeptisk, at det bare er jeg som tror at hun er så avhengig av meg liksom.
Gjest Skrevet 25. april 2008 #5 Skrevet 25. april 2008 I 5-6 mnd-alder er det vanlig at noen barn blir skeptiske til andre. Det har jeg både lest i bøker og hørt fra helsesøster. I 8 mnd-alder er det også vanlig, men da kommer "seperasjons-angsten" i tillegg. Det er nok det venninna di tenker på. Snuppa våt ble "redd i 4-5 mnd alder når folk hun ikke kjente holdt henne. Dette skal man ta hensyn til. Når babyen din er redd, er det en reell følelse og skal slippe å tvinges til å bli holdt og koset med av en fremmed uansett om denne er en slektning. Vi "trener" på dette. Hun holder ut litt lenger hver gang, men vi tar henne strak tilbake i armene til meg eller pappaen når hun begynner å gråte. Det går bedre og bedre. Hun er 6 mnd nå.
solfrøken-♂♂♂ Skrevet 25. april 2008 #6 Skrevet 25. april 2008 Andre trenger ikke å måtte holde henne når hun gråter og er redd... Da trenger hun å være hos mamma/pappa. Dette er en normal greie de skal gjennom. Begge mine har vært helt ekstreme der selv, men de kom seg gjennom det de også... Og det varer jo ikke så lenge heller.
Anonym bruker Skrevet 25. april 2008 #7 Skrevet 25. april 2008 Det er godt mulig at babyen din har fått separasjonangst allerende!! Min lille snupp begynte med det da hun var 5 mnd. Var helt tydelig at det var separasjonsangst!! Gråt fryktelig da jeg ble borte og stoppet med en gang jeg kom tilbake. Jeg måtte være sammen med henne hele tiden i en periode til det gav seg av seg selv. Og, nei hun har ikke hatt separasjonsangst siden, så jeg er helt sikker på at hun hadde det, men tidlig...!
Anonym bruker Skrevet 25. april 2008 #8 Skrevet 25. april 2008 Samme her!! Jeg lar ingen andre holde babyen min hvis hun ikke vil selv!!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå