Anonym bruker Skrevet 25. april 2008 #1 Skrevet 25. april 2008 Er gravid med barn nr 2, bf vil at jeg skal ta abort ellers så vil han ikke ha noenting med meg og gjøre, og hvis jeg beholder ungen så har han sagt at jeg ikke burde finne på å oppgi han som far ( Hva skal jeg gjøre .... ???? Kan jeg la være å oppgi han som far da? Trenger mange svar..
Anonym bruker Skrevet 25. april 2008 #2 Skrevet 25. april 2008 Barnet har krav på å vite hvem barnefaren er! Han skulle nok lært seg å bruke kondom hvis han ikke vil ha unge. Det er en kjent sak at damas prevensjon kan svikte, særlig p-piller. Hvis typen din er så umoden at han forsøker å presse deg til å ta abort på en slik måte så er han ikke mye å satse på i utgangspuktet. En del karer er jo også slik at det tar litt tid før de innser hvor kjekt det kan være med en liten arving. Det kan hende at han smelter når han ser junior. Hva du enn gjør, hvis du beholder barnet så oppgir du rett person til barnefar. Om du vil beholde barnet er jo opp til moren, men generelt så er vel oss karer lettere å erstatte enn en baby. Tenk godt igjennom hva du gjør, og ikke la deg presse til noe du ikke ønsker. Hvis han har vært med på leken får han også tåle steken, som det nå heter.
Anonym bruker Skrevet 1. mai 2008 #3 Skrevet 1. mai 2008 Unnskyld, men denne fyren høres ikke spesielt sympatisk ut og høres ikke ut som noe du bør ta vare på. Jeg har ikke studert juss, men juridisk sett er det vel helt og holdent din avgjørelse å beholde barnet eller ikke; du bør iallefall ikke la deg presse til å ta abort. Av innlegget høres det ut som om det er han du tar hensyn til, det må du jo ikke gjøre, han er like ansvarlig som du er og bør ta ansvaret for sine handlinger. Du bør gjøre det som føles rett ut for deg og barnet ditt. Dette må jo være en utrolig vanskelig situasjon, men har du lyst på barnet bør du få det og forlate denne ufølsomme mannen, det høres ikke ut som om han bryr seg veldig mye om deg. Er han faren til det første barnet ditt?
Anonym bruker Skrevet 3. mai 2008 #4 Skrevet 3. mai 2008 Ja det er han, vi har en datter fra før, han banket meg da jeg var 2 mnd på vei, og sleit meg totalt psykisk, han trodde ikke at han var bf og var så ubeskrivelig slem og kald og det verste en kan tenke seg mot meg, jeg grått hver dag og var konstant redd, jeg hadde ingen, fordi han fikk meg til å bryte kontakt med alle jeg kjente fra før, og han stakk av når det passet han, jeg var så stresset under hele svangerskapet at jeg var livredd ungen ikke skulle bli født normal.. Han har truet meg denne gangen også, trusler som at han vil drepe meg, hvis jeg går fra han så truer han med å ta dattera mi og skjære meg i små bitter.... og jeg er veldig redd han, derfor er det så vanskelig.
Anonym bruker Skrevet 4. mai 2008 #5 Skrevet 4. mai 2008 Huff, dette er jo helt forferdelig! Jeg må si at dette burde du prøve å komme deg ut av så fort som mulig, du har aldri gjort noe som fortjener at du og barna dine er i en sånn grusom situasjon. Etter at du svarte på innlegget mitt surfet jeg litt og fant blant annet denne linken: http://www.krisesenter.com/ Her er både telefonnumre og kontaktinformasjon sånn at du kan få hjelp og komme deg ut av situasjonen din. Det er vel lettere sagt enn gjort, men bare du kommer deg ut av huset er mye gjort. Krisesentrene er jo dannet for å hjelpe kvinner i voldelige forhold så de vet nok hvordan de kan hjelpe deg uansett hvor vanskelig du føler at det er å komme seg ut. Jeg håper virkelig du vil vurdere å gjøre dette, du fortjener en trygg og god tilværelse for deg og barna dine.
Anonym bruker Skrevet 4. mai 2008 #6 Skrevet 4. mai 2008 Jeg var på k-s i fjor, og vi skulle på stor rettsak, men så truet han med å drepe familien min og da måte jeg trekke alt tilbake.. Jeg har en familie som presser meg veldig også, og venner har jeg jo ikke lenger.. jeg har ingen voksne i livet mitt, bare lille jenta mi som betyr hele verden for meg, hadde det ikke vært for henne så hadde jeg forsvunnet for alltid, du må være en veldig snill man som tok deg tid til å svare og prøve å hjelpe meg selv om du ikke kjenner meg, tusen takk for alt sammen.. Jeg er ikke trygg noen sted, ikke så lenge jeg ikke gjør som han sier, du anner ikke hvor sliten jeg er psykisk og fysisk, for Guds skyld så håper jeg at jeg kan være sterk nok til å holde ut, jeg gjør alt for dattera mi, hvis han gjør noe mot meg så vil jo det gå utover henne, og jeg lar ingenting vondt skje med henne.. jeg ville ofret livet mitt for den lille engelen min som gir meg mot til å holde ut på tross av alt..
Anonym bruker Skrevet 5. mai 2008 #7 Skrevet 5. mai 2008 Jeg varr i akkurat samme situasjon, og hos meg vil ikke mine foreldre eller broren min ha noe med meg dersom jeg får barnet heller. Men jeg har bestemt meg, det gjorde jeg med en gang jeg fant ut at jeg var gravid. Jeg har fortsatt kontakt med barnefaren, og det er mulig at han ikke stikker med halen mellom bena.. tiden vil vise. Men uansett må du være sterk, og ikke la andre tvinge deg eller bestikke deg til å gjøre noe, slik som ett familiemedlem av meg gjorde, ville gi meg penger dersom jeg tok abort. STÅ PÅ når jeg klarer det klarer alle det! =)
Anonym bruker Skrevet 5. mai 2008 #8 Skrevet 5. mai 2008 Hvordan presser familien din deg? De støtter deg altså heller ikke og prøver å få deg ut av situasjonen din? Jeg kan egentlig ikke forestille meg hvordan du har det, men jeg føler veldig med deg og jeg skulle ønske jeg kunne hjelpe deg på noe vis... Jeg kan jo ikke si at du må holde ut presset og anmelde ham igjen, for jeg vet ikke hvordan det er når noen andre truer familien min, men hvis du går til anmeldelse skal jo politiet kunne beskytte både deg og de andre som blir truet, det er jo tross alt derfor de er der. Men, selvsagt, det høres så enkelt ut for meg som sitter her, du er jo i en helt annen verden og har barna dine å ta hensyn til. Det jeg tenker er at når du er så sterk at du har klart å holde ut det helvetet du har gått gjennom, er du også sterk nok til å komme deg ut av det. Jeg beundrer virkelig styrken du har som har klart å stå imot alt som har skjedd deg. Situasjonen din går inn på oss, både meg og kjæresten min. Om du tror at ingen bryr seg om deg så vet du iallefall at vi to tenker på deg, og alle som legger inn poster på tråden din bryr seg om deg. Jeg sjekker innom her daglig for å se om du har sagt noe mer. Håper du får en god natt i natt. Hilsen N
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå