nordlyset med 1suprise + spire Skrevet 23. april 2008 #1 Skrevet 23. april 2008 Er så frustrert nå. Jeg har ca 7 uker igjen til termin og ingen ting å ha på meg uten om joggebukse. Klærne jeg har passer ikke pga at magen har sunket. Føler meg som en dass når jeg er ute blant folk i den j... joggebuka. At det skal være så vanskelig å finne mamma klær.. De klærne som er på HM på storsenteret er jo bare tragiske. og så dårlig utvalg.. andre "små" butikker jeg har vært innom så er det jo så dyrt. Ja, jeg er en av de som ikke liker å betale over 1000 kr for ei bukse.. åhhhh: håper jeg finner noe på den kule mage. skal dit i dag.
AndreVonDrei Skrevet 23. april 2008 #2 Skrevet 23. april 2008 Jeg revnet min tredje bukse i går, så jeg kan for all del identifisere meg med problemet. Jeg passer ikke lenger mine egne bukser, men har gått over til joggebuksa til min gode samboer, haha. Skal jeg ut blandt folk klarer jeg alltids å skvise meg inn i noe og ta en kjole eller tunika over, for å dra ut å handle mammaklær NÅ med bare 4 uker igjen, DET akter jeg IKKE :-p
mams31 Skrevet 23. april 2008 #3 Skrevet 23. april 2008 Helt sinnsykt enig!! Er det mulig så mye stygge mamma klær. Ser ut som leggevarmere oppover magen!!! fikk en bukse fra polarn o pyret -veldig fin i livet. Den anbefales, er i hvit og rød. Du har hvertfall bare 7 uker igjen din heldiggris...jeg har tre mnd igjen! Hva med de kule hippi kjolene som er kommet??? De tror jeg, jeg skal satse på ; )
Bare™ Skrevet 23. april 2008 #4 Skrevet 23. april 2008 Bukser til 1000 kroner som kun kan brukes i noen uker er vel hårreisende, ja:) Men det er jo slik at man kan tillate seg å kle på seg hvasomhelst om dagen? Egentlig holder det vel med tights (dytt den under magen:p) og en lang genser over? Er jo fin tid at klærne ikke passer, sånn sett? Kule mage har masse kult, men ikke vært der på en stund. Har en katalog fra England med masse stæsj- skal se om jeg finner den, så kan du/ dere få nettadressen. Rimelig å handle nå er det også)
enda en Skrevet 23. april 2008 #5 Skrevet 23. april 2008 Mammabukser med et annet stoff over magen- hva er vitsen? det andre stoffet er som regel mer tøyelig enn resten av buksa, i en annen farge enn resten av buksa og det ser helt jævlig teit ut og er drittubehagelig på. Eller hva med mammabukser som skal gå UNDER magen??? Funker kanskje greit for noen, mens jeg derimot ville fått en relativt ubehagelig (for ikke å nevne ulekker) valk nederst på magen som skulle hengt over bukselinningen. (se det for dere...og med en skjorte som ikke går helt ned til knærne da?) Ser at det stort sett er den sorten bukser å få tak i nå. Sist jeg var gravid så var det "hele"bukser,med glidelås i sidene. Og det er ikke mer enn 3 år siden! Hvorfor, åh hvorfor tok jeg ikke bedre vare på gravideklærne mine fra den gang??!
maria isabell Skrevet 23. april 2008 #6 Skrevet 23. april 2008 kjøp lange singletter på vero moda og en tunika (trur det heter det) vid kjole lignendes topp... kan jo ha en taits under..det er visst mote enda...ballerina sko til? polan og pyret har av og til fine klær..heldigvis er moten slik at en faktisk kan hansle noen mamma klær på normale butikker..mammaklær er grusomt i 99 prosent av tilfellene;)
Sjokolade76 Skrevet 23. april 2008 #7 Skrevet 23. april 2008 Jeg har funnet masse på Cubus!! Der har de endel ting som er langt eller stretch. Jeg har 7 uker igjen så kanskje du finner litt der, de hadde 30% på alt i dag her i Bergen, så ikke dyrt heller.
togutter-08og10 Skrevet 24. april 2008 #8 Skrevet 24. april 2008 Kjøpte 6 topper på Hm i sarpsborg i helga til 580 kr tilsammen og er superfornøyd.. Nå har jeg nok klær de siste 12 ukene. Mulig jeg må investere i en knebukse når det nærmer seg. Jeg bare elsker de olabuksene med annet stoff etter linningen, de er jo kjempegode. Jeg er veldig glad for at de gammeldagse buksene ikke er eneste alternativet lenger. Lykke til med klærne resten av svanerkapet jenter..
Edelweis Skrevet 25. april 2008 #9 Skrevet 25. april 2008 ikke for å snakke om at mammabuksene skal være så stramme oppi, så en får dem ikke over ræva en gang. å får man dem over ræva, ja da er dem for stor i magen og blir hengete i låra fordi en måtte kjøpe 2 nr for stort. æsj ass.. blir vel thigts i år ja.. men er ikke varmt nåkk enda. synes det er litt for kaldt å gå barlegga nå jeg ass..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå