gutiina Skrevet 20. april 2008 #1 Skrevet 20. april 2008 Da jeg var på kontroll på torsdag (uke 33+2) så sa jordmora at hodet hadde festet seg... Er ikke dette litt tidlig? Eller er det helt normalt at dette skjer allerede i uke 33? Trodde ikke sånt normalt skjedde før i uke 35,36 jeg? Siden dette skjedde nå med meg, kan jeg liksom risikere å få snart da eller?:S Er det ikke når "babyen er klar" dette skjer da? Usikker førstegangs
♥Mammatil3små♥ Skrevet 20. april 2008 #2 Skrevet 20. april 2008 Hodet kan feste seg mange, mange uker før fødsel.. Første min festet seg i uke 26, og ble født i uke 37- altså, han var festet i 11 uker:)
Ville Vera Skrevet 20. april 2008 #3 Skrevet 20. april 2008 Ei jeg kjenner, festet hodet til babyen seg i uke 30. Hun fødte i uke 37
Bobine Skrevet 21. april 2008 #4 Skrevet 21. april 2008 Det er ganske vanlig at det fester seg tidlig på førstegangs. Jeg er også førstegangs men ikke så heldig, så jeg må legge meg ned hvis vannet skulle gå, og jeg er 3 dager over termin! Men som de sier her: Det kan gå mange uker fra hodet fester seg til fødselen starter, så du har ikke noe å bekymre deg for. Folk med bekkenplager blir gjerne noe bedre etter hodet har festet seg fordi hodet er med og stabiliserer bekkenet, det er jo ikke så gale :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå