Bastian april 07 + Eira mai 08 Skrevet 20. april 2008 #1 Skrevet 20. april 2008 Når fikk dere glukosebelastningstesten? Etter sukker funn i urinprøve? Har dere andre tegn på det? Jeg skal inn og ta fastende blodsukker i morra, tatt flere urinprøver og blodsukker men fikk bedskjed om at dem ikke tok glukosebelastningen enda.... Enda disse testene ikke har vært bra. Er veldig tørst og ha mye vondt i hodet om dagen, men vet ikke om dette har no sammenheng....?
SlitenÅtrøtt.. alltid & støtt Skrevet 20. april 2008 #2 Skrevet 20. april 2008 jeg fikk belastning etter de fant ut at hun var stor av vekst (uke 35) Hadde ikke hatt sukker i urinen.. Og fikk påvist sv.diabetes. Har enda ikke sukker i urinen selvom jeg enda har fått sv.diabetes
MammaTilVerdensBesteGutt Skrevet 20. april 2008 #3 Skrevet 20. april 2008 Tror jeg var i uke 25. Hadde sukker i urinen i tillegg til at jeg er overvektig og har ekstra risiko for å få det. Tørste kan være et symptom. Syns det var rart at de ikke tar gl.belastning hvis testene ikke har vært bra. Er jo også for å passe på at babyen har det bra.. Hvilken uke er du i da? Lykke til i morgen!!
Solskinnsbolla & solstrålene Skrevet 20. april 2008 #4 Skrevet 20. april 2008 Jepp, jeg har... Testen ble tatt på meg da jeg har høyere bmi enn en viss grense de har satt (husker ikke hva den var på). Har man høyere bmi enn den grensa de har satt, må man ta den testen. Testen tas da i uke 26. Hvilken uke er du i nå? Det at du er veldig tørst, er jo et tegn på sv. diabetes. Når det kommer til det at du har mye vondt i hodet, så vet jeg ikke. Ser forresten nå at du har junispire... Da er du vel lenger enn 26 uker på vei?? Da skal de kunne ta den testen!
Bastian april 07 + Eira mai 08 Skrevet 20. april 2008 Forfatter #5 Skrevet 20. april 2008 Tusen takk for svar! =) Jeg er i uke 33+2... Reagerte litt på at dem ikke kunne ta den i morgen da det ikke er bare bare å faste da men er tørst hele tiden og blir uvell av å ikke spise gjevnlig... Har i tillegg over 10mil tur\retur til legen.
Solskinnsbolla & solstrålene Skrevet 20. april 2008 #6 Skrevet 20. april 2008 Da krever du at de tar den! Enkelt og greit! Siden du allikevel skal faste, så er det null problem å ta den. På den testen må man komme fastende. Så tar de en blodprøve og sjekker blodsukkeret ditt med en gang. Når det er gjort, må du drikke en sukkerguffe, så må du sitte på venteværelset i 2 timer, og så tar de en ny blodprøve for å måle blodsukkeret ditt igjen. Det er hele testen... KREV DET!! Lykke til!
Bastian april 07 + Eira mai 08 Skrevet 20. april 2008 Forfatter #7 Skrevet 20. april 2008 Ja drev å lurte på om jeg skulle gjøre det... Litt greit å få vist det og liksom, ikke gå å lure. Pluss at man skall vel følges opp litt tettere i forhold til den lille? Var på ul i uke 31+3 pga regelmessige kynnere over flere timer... Da ble den lille estimert (er det det, det heter?) 2078g, syntes dette var litt stort jeg da...
Solskinnsbolla & solstrålene Skrevet 20. april 2008 #8 Skrevet 20. april 2008 Ja, har man sv.diabetes, skal man følges opp nærmere av spesialavdeling på sykehuset. Dette p.g.a. den lille. Er defor viktig at du får det sjekket. Stå på ditt!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå