Sannamor ;)Fødeklar:) Skrevet 20. april 2008 #1 Skrevet 20. april 2008 hei:) . Jeg er 18 uker på vei,har vært sykemeldt i 3 uker pga bekkenløsning. Dette er mitt 3 svangerskap,og har hatt bekkenløsning i de andre 2 også,ble sykemeldt nesten hele svangerskapet sist. Denne gangen er bekken plagene mye værre. noen dager er det vanskelig og komme seg ut av sengen,kan ikke gå noe særlig langt før jeg må gi opp og sette meg. Verker konstant i bekkene. Glemte og si jeg jobber som frisør (ikke akkurat det beste når man er gravid). Jeg vet at arbeidsgiveren min kommer til og bli fly forbanna,og jeg får jo dårlig samvittighet. uff uff ikke lett dette. Men jeg føler jeg må bruke enegien, jeg har igjen på mine 2 barn (2 og 6 år) .Føler meg så dum også,må ringe legen igjen og si at jeg ikke klarer mer. Hva synes dere jeg skal gjøre?? Jeg går til fysioterapeut 1 gang i uken,men det hjelper ikke stort:(
Emilie&Markus Skrevet 20. april 2008 #2 Skrevet 20. april 2008 Bekkenløsning er jo ikke noe som bare går over av seg selv før sv.skapet er over. Har man først begynt å merke det er det nok bare å gjøre det beste ut av situasjonen og prøve å ikke forverre det. Som du sikkert vet hvis du hadde det begge de forrige gangene. Er det da bedre å jobbe og jobbe til du blir sengeliggende og kanskje får mer problemer etter fødselen at det ikke går over igjen. Det skjer jo faktisk med endel. Nei, vettu hva, såpass burde vel legen din forstå, og ikke minst arb.giveren din hvis han/hun er intr. i helsa di, og vil ha deg tilbake igjen i jobb etter endt perm. Vet hvordan det er med kraftig bekkenløsning, er noen dager jeg rett og slett ikke kommer meg ut av senga, på mine gode dager går det såvidt, men med MYE smerter. Unner ingen å ha det sånn unødvendig, og alle vet vel at det bare blir verre hvis man prøver for hardt. Be om lenger sykemelding du, hadde jeg gjort..
lana<3 Skrevet 20. april 2008 #3 Skrevet 20. april 2008 Jeg var nesten sengeliggende fra uke 16 i sist svangerskap og måtte sitte i rullestol de to sist mnd pga kraftig bekkenløsning. Anbefaler deg å sykemelde deg og komme deg til noen som kan bekkenløsning. Da mener jeg kiropraktor eventuelt manuellteraput(manuellteraput kan du få dekket i svangerskapet) til å klikke på plass låsningene dine, for det høres ut som du har fått låsninger av bekkenløsningen. Anbefaler også å ta deg en tur til akupunktør for å få musklene i bekkenet til å slappe mer av, da blir det ikke så fort låsninger i bekkenet. Når så alt dette er fikset kan nok en fysioteraput hjelpe deg å trene riktig og forsiktig, men når man er så ille som dere begge bør låsningene og vondtene ordnes opp i først.
lana<3 Skrevet 20. april 2008 #4 Skrevet 20. april 2008 Glemte å si at jeg er nå i uke 18 og kjenner litt stikk her og der men jeg kan gå normalt, legge meg i senga og komme meg opp og ned overalt uten problemer, gå i trapper normalt,kan nesten ikke si at jeg har bekkenløsning engang denne gangen, takket være hyppig behanling hos kiropraktor og akupunktør.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå