Gå til innhold

17 uker i morra og fortsatt veldig overstimulert etter IVF


Anbefalte innlegg

Skrevet

jeg som trodde at det skulle flate ut iallefall i barnets uke 10, når HcG-hormonet stabiliserer seg, men neida -jeg har fortsatt stooooore eggstokker og lekker fortsatt masse væske i buken. Tror jeg bare må innfinne meg med at jeg skal gå som om jeg er høygravid fra dag 2 etter innsetting og til jeg føder. Håper virkelig at alt normaliserer seg da iallefall ;-D er litt lei denne store magen med masse væske, den er så ubehagelig og vond. Nå blir barnet større og større også. Ja ja, 9 mnd hjemme i en stol - jeg skal vel ikke klage, det kunne vært verre. Men må innrømme at jeg begynner å bli rastløs og skulle ønske jeg klarte å gjøre noe, er litt kjedelig å bare gå rundt og ikke gjøre noe. Men klarer man ikke, så klarer man det ikke. Det viktigste er at babyen vokser som den skal og at jeg stadig nærmer meg uke 24 iallefall - jubler den dagen jeg har kommet dit, da er ennå en milepæl nådd for meg.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det høres ikke ut som noen god situasjon, hva sier legene da? Er det vanlig at man blir overstimulert? Jeg er også blitt gravid med IVF, men heldigvis har jeg ikke slike plager du beskriver.

Lykke til videre.

Skrevet

Nei det er heller ingen god situasjon, men nå begynner heldigvis eggstokkene og normalisere seg, så magen krymper mer og mer....gått ned ca 5 cm de to siste ukene :-) hurra - men er fortsatt stoooooor. Alle ved IVF blir overstimulerte, men få blir syke av det. Man overstimulerere ved å gi medisiner for å få ut flest mulig egg, men normalt så merker ikke folk noe særlig til det enn at de føler et ubehag, litt oppblåst og kanskje litt kvalm de første dagene etter uttak og innsetting. Legene gjør ikke noe mer med meg nå, det må bare gå tilbake av seg selv. Blodprøvene og alle verdiene er veldig fine igjen, men jeg har mye væske i buken ennå og eggstokkene er fortsatt store, så jeg lekker væske. - er vel bare kroppen min som er ekstremt treg da og har overreagert veldig på disse hormonene.Sånn går det når man får for mye hormoner. - det er utrolig hvor tålmodig man kan bli når man har en spire i magen :-D det skal jeg skrive under på.

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...