Anonym bruker Skrevet 16. april 2008 #1 Skrevet 16. april 2008 Jeg spør for ei venninne: Hun lå med en i slutten av januar (rundt eggløsning). Å så fikk hun seg kjæreste ikke lenge etterpå. Hun hadde mensen som vanlig i februar og mars. Tok angrepille etter samleie i januar. Å har tatt graviditetstest hver mnd. siden januar, å de har jo vært negative. Å nå er hun gravid. Fikk pos. test i går. Hun har da regner ut at hun er ca. 5 uker på vei. Jeg tror det er ganske lite sannsynelig at han andre kan være pappa`n. Men hun er jo så urolig for det stakkars! Den glade nyheten ble litt dempet av de tankene. Hun skal til legen i løpet av uka. Hun kan vel da legge frem situasjonen å få tidlig ul? Eller legen vil vel kjenne om hun er over 3 mnd. eller 1 mnd. på vei? Hva tror dere? Det er vel omtrent ikke sjans for at det er han andre sitt? Hun har jo hatt mensen (vet at man kan være gravid fordet) + tatt angrepill og flere graviditetsteste.. Men jeg skjønner jo tanken hennes. Man tenker jo veldig fort hva om.. Setter stor pris på saklige svar=)
Anonym bruker Skrevet 16. april 2008 #2 Skrevet 16. april 2008 Svært liten sannsynlighet for at han andre er faren. Selv om hun godt kan ha menslignende blødninger når hun er gravid, ville det blitt utslag på graviditetstester. Hun kan nok slappe helt av.
Anonym bruker Skrevet 16. april 2008 #3 Skrevet 16. april 2008 Det er nok kjæresten sitt ja. Hvis hun har tatt graviditetstest hver mnd etterpå, så ville jo den blitt positiv om hun hadde vært gravid. Og jo lengre man er på vei, jo sterkere blir vel krysset. Man kan få tidlig ultralyd om man ikke er sikker på hvor langt man er på vei. Jeg fikk utralyd for å få vite hvor langt jeg var på vei. Jeg visste jeg var enten 8 uker eller mer enn 18 uker på vei. Det viste seg at jeg var 20 uker på vei!
Anonym bruker Skrevet 16. april 2008 #4 Skrevet 16. april 2008 Utifra det du skriver, HI, så tror jeg sjansen for at han andre er pappa'n, er lik null egentlig. Og legen vil veldig godt se og kjenne om hun er 1 eller 3 mnd på vei ja Det går nok bra.
Trulte76 Skrevet 16. april 2008 #5 Skrevet 16. april 2008 med en angepille, to mensperioder + negative tester..så vil jeg tørre å påstå det er UMULIG at han er faren.. Visst hun likevel er usikker, så kan hun jo dra på UL i uke 6-7 å se hvor langt hun er på vei..da får hun iallefall et sikkert svar
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå