Gå til innhold

skogtur med barna :)


gifteklar gravid og kvalm

Anbefalte innlegg

Skrevet

er dere mye ute i skog og mark med barna? har inntrykk av at det ikke er så mange som er det?! vi prøver å få til gåturer i skogen ihvertfall annenhver helg, gjerne med lunsj på bålet. Til helga har vi tenkt å ha med snuppa på 4 på tiurleik og sove ute og høre på fuglene og hun gleder seg masse til å få sove i soveposen sin :) Andre som har erfaring md å ha med småbarn ut på slike turer?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Våre er nå 2 år og 3,8 år. Vi har ikke vært så mye ute i skog og mark enda, men har hatt et par turer rundt et tjern der vi bor med matpakke etc. Det var i fjor, og da hadde vi med vogn til minsta (fin vei rundt).

 

Vi tenkte å prøve mer av det i år, men da uten vogn (: Det blir jo ikke så mye de orker å gå når de er så små, så det blir korte turer.

Håper på mye fint vær, for det blir litt mer tiltak når alt er vått.

 

Husk at det er totalt bålforbud nå da!! Må ikke tenne bål i skogen nå!

Skrevet

skal ikke tenne bål nå nei ;) hehe

 

er ganske overraskende hvor langt barna orker/vil gå når vi er på tur. snuppa gikk over 3 km i skogen da hun var 2,5 år, gikk ikke fort da og vi hadde pause halvveis men vi ble veldig imponert og hun nektet å bli bært. satt i sekken til pappa`n og sov på vei hjem igjen da :)

 

nå når hun snart er 4 går hun en tur på en times tis i skogen uten problemer og hun følger vårt tempo hele veien :)

Skrevet

Vi er masse i skogen. Vi går tur og har med matpakke, sykler innover "på skauen" og reiser på fisketurer. Jenta vår elsker å være ute i naturen! (Hun er 3 1/2 år)

Heldige er vi som bor med Nordmarka som nærmeste nabo :o)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...