Gå til innhold

utregning av foreldrepengene (samme som 3 trimester)


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvordan regner man ut hvor mye man får i foreldrepenger? Er det den siste lønnslippen som blir lagt til grunn, eller ser di over hele året og tar den beste mnd, eller kan di gå lengre tilbake (flere år) å se på lønningene?

 

Setter stor pris på svar:)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

ingen??:)

Skrevet

Dersom du har fast jobb, legger de til grunn for foreldrepenger, inntekten du har hatt de siste fire ukene før du du går ut i permisjon.

 

Dersom du ikke har har fast jobb men har hatt varierende inntekt i tiden før du går ut i perm, legger de til grunn et gjennomsnitt av de siste 3 til 6 siste månedene før du tar permisjon. De kan også, dersom dette er hensiktsmessig for deg, basere utregningen på gjennomsnittet av din pensjonsgivende inntekt de siste tre årene.

 

Har du vært arbeidsledig i løpet av tiden før fødselen, tror jeg det er vanlig å regne 6 av de 10 beste månedene før du går i perm. Evt. et snitt av de siste tre årene.

 

Og forutsetningen for alle disse eksemplene er at du har vært i jobb 6 av de 10 siste månedene før du går ut i permisjon.

 

Dette er iallfall reglene jeg har fått opplyst fra NAV.

 

Håper du ble litt klokere:)

Skrevet

ok, tusen takk for svar:)

Skrevet

gå på nav.no

 

der får du ganske nøyaktig svar hvis du bruker den kalkulatoren der.

Skrevet

Uth* har helt rett, det er dette jeg har blitt foklart også..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...