☆Anonymia☆ Skrevet 13. april 2008 #1 Skrevet 13. april 2008 fikk min sydd til meg da jeg var 15 år,og for å si det slik...har Kine fått noen hofter siden den tid..og jeg må legge den ut...mamma som skal gjøre det men hun sier hun har aldri gjort det før..er det så vanskelig ?
LisseUmmaNuddeAtteJamPjøver Skrevet 13. april 2008 #2 Skrevet 13. april 2008 Nei, det er ingen kunst, om man har litt peiling på søm. Dvs jeg har selv lagt ut vesten, mens mamma tok stakken. Syns ikke. Men noen er rigid på det i frykt for å ødelegge. Men man klipper jo ikke i den uansett, så om man ikke får til er det bare å få tak i en god gammeldags bonadssyer.
☆Anonymia☆ Skrevet 13. april 2008 Forfatter #3 Skrevet 13. april 2008 ja eg vet på vesten er den liksom bretta inn mot midten,så det er egentlig bare til å åpne sømmen og sy igjen...stakken er det verre med..der vet jeg ikke.
firemerkersmør Skrevet 13. april 2008 #4 Skrevet 13. april 2008 Er ikke så let å få riktig fasong på den, men er jo bare å prøve. Klippr jo ikke
☆Anonymia☆ Skrevet 13. april 2008 Forfatter #5 Skrevet 13. april 2008 nei det var jo også noe..men man har vel på seg vesten mens man prøver å ordne sånn at den er bare til å sy..?
LisseUmmaNuddeAtteJamPjøver Skrevet 13. april 2008 #6 Skrevet 13. april 2008 Altså, når du har spretta opp vesten på sidene tar du den på deg på vranga, og fester med nåler, dermed får du den jo riktig i fasong. s Stakken måler man, men kommer an på hvordan foldene er laget (varierer fra bunad til bunad) hvordan man gjør det. Av og til må man legge foldene på nytt fra hoften og frem, men på noen (de fleste?) er det lagt inn et ekstra stykke (vises som en stor folde/brett), som gjør det enklere å legge ut om det ikke er snakk om veldig mye, ofte oppmot 10 cm og hente i den folden.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå