Mahari81 og den lille Bie <3 Skrevet 13. april 2008 #1 Skrevet 13. april 2008 Har så forferdelig lyst på kaffe, vet jo det ikke er så bra...men en kopp vanlig svart kaffe på morgenen, kan det skade?
♥♥♥ Skrevet 13. april 2008 #2 Skrevet 13. april 2008 Drikker i utgangspunktet ikke kaffe, men har lest at "dagsdosen" for gravide er 1- 2 kopper om dagen, så da kan vel ikke en kopp om morgenen skade vil jeg tro
Diamanten Skrevet 13. april 2008 #3 Skrevet 13. april 2008 Hei Mahari81;) gratulerer med graviditeten;) jeg titter ofte inn her selv om jeg er fra 3trimester. Er nå 30uker på vei og har gjennom hele svangerskapet drukket en kopp kaffe om dagen. Så lenge du ikke drikker 2-3 så er det ikke farlig, man skal heller ikke drikke mer enn 1liter cola sa jordmor til meg. Så kos deg med kaffekoppen;) lykke til videre hilsen meg
tryllepike * lykkespirer* Skrevet 13. april 2008 #4 Skrevet 13. april 2008 Jeg drikker litt kaffe og koser meg med det, men ingenting skal overdrives så jeg overskrider ikke dagsdosen!
Promp Skrevet 13. april 2008 #5 Skrevet 13. april 2008 Jepp! En kaffe om morgenen hvis jeg har lyst på det. Aldri mer enn to om dagen! Lykke til!
Liljee Skrevet 13. april 2008 #6 Skrevet 13. april 2008 Hei! Jeg er nå 6 uker på vei. Drikker en liten kopp kaffe til dagen, passer på at det ikke blir mer enn det. Så jeg koser meg med den ene kaffekoppen, jeg bare måå ha den liksom=)
Herkules Skrevet 13. april 2008 #7 Skrevet 13. april 2008 Jeg drikker kaffe, men jeg har byttet ut et par kopper med te. Er ofte sliten på jobb og kunne tenkt meg en kaffekopp. Tar stort sett en på morgen og te etter på om det blir noe te da.
Gjest Skrevet 13. april 2008 #8 Skrevet 13. april 2008 Drikker ikke svart kaffe, men drikker et glass Cafe Lattè om dagen, men har redusert kaffemengden til bare 30 ml... Som flere andre ser så kan man vel drikker 1-2 kopper om dagen uten at det skal være skadelig )
Gjest Skrevet 13. april 2008 #9 Skrevet 13. april 2008 drikker ikke kaffe nå,men det er fordi jeg er er sååååå kvalm at varm drikke bare gjør det verre....men hadde dilla på kaffe latte forrige gang,og alt gikk bare bra;)
Gjest Skrevet 13. april 2008 #10 Skrevet 13. april 2008 anbefalingene er at man kan drikke 1-2 kopper kaffe om dagen, men det er også en ny studie som konkluderte med at 2 kopper kaffe om dagen doblet sannsynligheten for spontanabort. Denne sannsynligheten er sikkert liten i utgangspunktet (?) kilde: http://www.helsenett.no/index.php?option=com_content&task=view&id=6102&Itemid=81 Nå skal det sies at det bare er en studie som har konkludert med det så langt, jeg har heller ikke sett detaljene i undersøkelsen slik at jeg kan bedømme den vitenskapelige metoden. For å være på den sikre siden har jeg uansett kuttet all koffeinholdige drikker, men det er mest for å slippe å tenke på problemstillingen. Jeg vil jo uansett ikke nyte kaffen hvis jeg blir nervøs av å drikke den.
*månestråle* Skrevet 13. april 2008 #11 Skrevet 13. april 2008 Er skikkelig kaffekjerring, men har stort sett gått over til koffeinfri kaffe(evnt en blanding av vanlig og koffeinfri). Men har lurt veldig på om koffeinfri kaffe er helt koffeinfri, eller om den også inneholder litt koffein? Står ingenting på pakka. Noen som vet?
blid og fornøyd! Skrevet 16. april 2008 #12 Skrevet 16. april 2008 Sist jeg var gravid (i 2006) så kom jeg over en undersøkelse, husker desverre ikke hvor den var, men der konkluderte de med at det ikk er koffeinet som er farlig, men andre stoffer som finnes i kaffen blandt annet kaffe fettet. Trakte kaffe er derfor bedre enn esspressobaserte drikker og presskannekaffe. Men det hadde vist nok lite for seg å bytte til koffeinfri kaffe i alle fall når det bare gjelder 1-2 kopper om dagen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå