Nusseline♀♀♂ Skrevet 12. april 2008 #1 Skrevet 12. april 2008 Sist helg fikk jeg ikke sove før kl 5 om morgenen pga den festinga hennes!! Og nå er det på igjen! Tror ikke jeg gidder å legge meg i kveld.
:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 12. april 2008 #2 Skrevet 12. april 2008 ringe på og si at du skal sove?
ツツPhunk har 2 herligeツツ Skrevet 12. april 2008 #3 Skrevet 12. april 2008 Men hvis de holder på så lenge så er det jo bare å ringe politiet vel?
Mor til et enebarn Skrevet 12. april 2008 #4 Skrevet 12. april 2008 Har samme problemet selv med vår nabo! Og det hjelper ikke å ringe på å klage, da blir du skriki vekk av fjortisfylla....
Tia med 2 ♀ Skrevet 12. april 2008 #5 Skrevet 12. april 2008 Uff kjenner til sånne naboer, har noen over meg her og som i en periode festa hver fredag og lørdag. Og gjerne hadde gjester og bråkte til langt på natt en dag i uka også. Heldigvis har de sluttet med det nå. Hender de har fest, hadde i går men musikken er mye lavere og det er ikke roping ute på terassen. De har så mange barnefamilier som naboer så er nok ikke bare vi som tok det opp med styret nei.
Sjefsmegga Skrevet 12. april 2008 #6 Skrevet 12. april 2008 Det er noe som heter ro og orden etter et vist klokkeslett, jeg ville gitt beskjed og hvis det ikke hadde blitt fulgt så hadde jeg ringt "onkel blå" og bedt dem roe ned festen... Selv gjort dette og fått berga nattesøvna, nå bor jeg sånn til at jeg slipper sånt :-D HELDIGVIS!!!
Nusseline♀♀♂ Skrevet 12. april 2008 Forfatter #7 Skrevet 12. april 2008 Det har vi gjort for lenge siden, men de har ikke kapasitet til å ta det. Vi har vært der på døra å klaget også uten at det hjalp. Mannen måtte gå helt inn i gangen hos henne og vente på pause i musikken før de hørte. Men hu betalte visst for å bo der så da kunne hu gjøre som hu ville sa hu. Har aldri opplevd sånn oppførsel av ei dame på over 40 år!
Thunderstruck Skrevet 12. april 2008 #8 Skrevet 12. april 2008 Skjønner du blir gal..Veldig irriterende:-( Men når hun skal sove i morgen,sette dere på musikk,høyt,så drar dere bort.. Stygg musikk.. Hvis det er muligeter for det da..
linda87<3 Nathalie 5/9<3 Skrevet 12. april 2008 #9 Skrevet 12. april 2008 Haha.. denne tråden så jeg ikke.. vi er i samme båt.. forferdelig nabo.. vekker jenta mi, gang på gang. Fester hver eneste helg. IRRITERENDE!!
Gjest Skrevet 12. april 2008 #10 Skrevet 12. april 2008 Fryktelig glad for at vi ikke har naboer jeg.. Så slipper vi den problemstillingen! Ikke noe som helst bråk, bare elva som suser Herlig! Altså, vi har naboer, men huset dems ligger 400 meter herfra med låven dems i mellom.. Hihi. Nå er jo de voksne mennesker, og har verdens snilleste tenåringer..
:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 12. april 2008 #11 Skrevet 12. april 2008 da er det bare en ting og gjøre. vann hagen hennes med saltvann. stille blir det ikke, men hun får en ødelagt hage og det vil kansje føles godt?
Nusseline♀♀♂ Skrevet 12. april 2008 Forfatter #12 Skrevet 12. april 2008 BigHorn En god ide ja, hadde det ikke vært for at vi bor i tomannsbolig og det er ikke de på andre siden av veggen her i huset som bråker, men det er nærmste neste tomannsbolig. Så da vil det gå utover en stakkars småbarnsfamilie som ønsker ro og fred slik som oss på nattetid. Huff, hadde hu enda flyttet! Hu jager jo bort alle de som bor i samme tomannsbolig som henne. Stakkars de som skal flytte inn der nå, håper det ikke er en småbarnsfamilie..
TurboPrinsessen:-) Skrevet 12. april 2008 #13 Skrevet 12. april 2008 Hadde en nabo en gang som spilte Jahn Teigen på full guffe hver lørdag. Kunne høre teksten... Brydde meg ikke så mye om det, bare satte opp lyden på tv`en eller cd spilleren hvis jeg var hjemme. Som regel var jeg selv påvei ut.. Var ikke fest hver helg, da hørte jeg de på altanen over meg et sted.. Vet ikke hvor det kom fra, bare at det var over meg... De gangene jeg var hjemme, var det full guffe fra ca kl.17 men det ble stille i løpet av kvelden... Da jeg var mindre bodde jeg i rekkehus, og ene naboen festet mye.. og da festen var slutt sto de utenfor og hylte og skrålte ( sånn i 05 tiden ) Mamma klaget til de flere ganger, hun skulle tidlig på jobb og de skrek rett utenfor soveromsvinduet hennes. De brydde seg ikke... Så klaget de på oss et par ganger... søstrene mine hadde på radioen før de skulle på skolen, ikke høyt i det hele tatt, klokken var jo ikke mer enn 07, men høyt nok til at de hørte det, som hadde soverom vegg i vegg.... Nei da fikk jo ikke de sove.. Vi klaget ikke til styret, før vi fikk skriftlig klage fra nettopp styret, vedr hunden vår! Som visstnok bjeffet og bjeffet dagen lang, og som gikk på do i sandkassen rett utenfor inngangen vår. Denne (samme) naboen klarte også komme på døren og be min mor få hunden til å være stille, for hun hadde bjeffet sånn på formiddagen, han ble litt lang i masken da min mor sa hun hadde vært hjemme og ikke hørt noenting. Hvertfall, min mor ble rett og slett forbanna, og skrev et langt brev tilbake, og nevnte da hele reglen, om festingen deres, og om hundeeierne som sto under taket når det regnet, mens hundene deres gjorde fra seg i sanden, (Vår hund ble 15år, og gjorde ALDRI fra seg andre steder enn på gress..) masse annet. Skrev også at hun ikke ville ha nevnt dette, hadde det ikke vært for vi fikk klager på ting som overhodet ikke hadde noe med oss å gjøre. Formannen i styret kom personlig på døren og beklaget. Hørte ikke mer fra den naboen.. og festingen tok nesten slutt.. hehe... skal du lyve, så gjør det skikkelig!
Nusseline♀♀♂ Skrevet 12. april 2008 Forfatter #14 Skrevet 12. april 2008 Vi er selveiere da så får ikke gjort så mye mer med dette.
Winterlady Skrevet 12. april 2008 #15 Skrevet 12. april 2008 Sett deg med fluktstol og barnevogn utenfor vinduet hennes i morgen klokka 07.00, og spill musikk på radio for full guffe et par timer . Hvis ikke dere har flere naboer da...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå