Gå til innhold

Terminberegning.


Anbefalte innlegg

Skrevet

Når jeg logger inn på siden her får jeg nå opp at jeg er i uke ni.

 

På onsdag måtte jeg ta ultralyd for å sjekke at alt stod bra til pga magesmerter. på bildene står det 7w6d. Dvs at jeg er 7 uker + 6 dager?

 

Jeg har oppgitt samme dato for siste menstruasjons første dag på begge steder, så hvem skal jeg stole på? Greti at det bare er ca en uke forskjell, men hvem regner egentlig riktig? Noen som har peiling?

 

Siste menstruasjons første dag er 9.februar.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

da er du vel 8+1 i dag, siden du var 7+6 på onsdag. på barn i magen så sier man når du er 8+ eteller annet så er du i 9. svangerskapsuke, og når du fks er 12+4 så er du i din 13 svangerskapsuke. skjønner?

 

Skrevet

Okei. Da stemmer begge delene på en måte da?

Jeg sa nemlig at jeg er ni uker på vei, og da rettet hun det til åtte. Men da skjønner jeg hvordan det fungerer.

 

 

Skrevet

jepp. de på barn i magen skriver det på en annen måte enn det de i helsevesenet gjør. bra du forsto, begge deler stemmer:)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...