Anonym bruker Skrevet 11. april 2008 #1 Skrevet 11. april 2008 Jeg har ei jente som snart runder 4 mnd. Tenkte da å introdusere grøt. Hvilken grøt anbefaler dere? Noen erfaringer??
Gjest Skrevet 11. april 2008 #2 Skrevet 11. april 2008 For babyene sin mage og fordøyelse er det best å starte med ris eller mais grøt. (4 måneders Nestle)
*smula* Skrevet 11. april 2008 #3 Skrevet 11. april 2008 Det er lurt å starte med mais eller risgrøt. Velg en som det står fra 4 mnd på, samme hvilket merke det er. Det er også lurt å velge en som skal blandes med mm/mme. Ammer du, kan du pumpe ut litt melk som du bruker, eller du kan bruke mme hvis han er vant til det. Lag grøten tynn i starten, og gi kanskje bare 1-2ts i de første dagene. Hvis han ikke reagerer med magevondt el.l. på grøten, kan du gradvis øke mengden og lage den litt tykkere. Tror vi brukte ca 2 uker på å komme opp i full posjon med grøt. Vi ga på kvelden etterhvert, men det er lurt å gi på dagtid de første dagene, så du kan følge med på om han reagerer negativt på det. (Det er veldig få som ikke tåler grøten når de er 4 mnd) Lykke til.
Anonym bruker Skrevet 11. april 2008 #4 Skrevet 11. april 2008 det aller beste er å vente til barnet er 6 mnd så sant du ikke er enig med HS om å begynne før.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå