05prinsesse+des08baby:) Skrevet 10. april 2008 #1 Skrevet 10. april 2008 Vi har veeeldig lyst på denne vogna denne gangen!! Vanvittig høy pris, men den er så nydelig og virker god både for babyen å ligge i og for meg å kjøre;) http://www.emmaljunga.com/start.asp?lang=NO&country= Skal ha den i svart, gleeder meg til vi er 4 mnd på vei, da bestiller vi;)
Tredje bolla i magen :) Skrevet 10. april 2008 #2 Skrevet 10. april 2008 Har kjøpt den og er så langt veeldig fornøyd. Stor og god og stødig vogn. Og mange praktiske detaljer. Virker mye mer solig enn simo kombi som jeg hadde før.
Tredje bolla i magen :) Skrevet 10. april 2008 #3 Skrevet 10. april 2008 mente selvfølgelig solid ikke solig :-)
Blomst75- 24.07.05 + Skrevet 10. april 2008 #4 Skrevet 10. april 2008 Hei du! Vi har denne. Riktignok fra 2005 da lillensnupp kom til verden.. Nå er nr 2 på vei (kommer om få dager). Vi skal bruke vogna igjen. bagen er som ny fortsatt. Jeg bestilte ny kalesj, som riktignok kostet skjorta men..., fordi den gamle hadde blitt ganske slitt fordi man bruker den på sportsdelen også. Understellet har fått en overhaling med olje, vask og nye slanger i dekken. Så nå er vognen så god som my, og jeg GLEDER meg til å bruke den igjen! Den er SUPER å trille, flott og klassisk å se på, GOD plassi bagen (fikk juli-barn sist, brukte bagen lenge), praktisk med innebygd myggnett osv +++++ Har "reklamert" for denne vognen utallige ganger her inn både nå og sist. Vi vurderte ny vogn nå, men kom bare frem til at vi ville gått for den samme, så da gikk vi for ny kalsj istedet ) Når ny baby skal gå over til sportsdel, ser vi hva vi gjør, om vi kjøper noe nytt da, men tror ikke det! Lykke til med SUPER vogn!!!! )
to guttegull Skrevet 10. april 2008 #5 Skrevet 10. april 2008 Vi har denne vogna, og det ER virkelig rolls roycen i vognjungelen, spør du meg! Har brukt den i hver dag i 1 1/2 år, er like fornøyd med både bag- og sportsdel! Solig og stødig, og veldig god å trille. Den er jo litt tung, så for de som bor i fjerde etasje uten heis, blir det kanskje litt mye å dra på.. Tyngden gjør vogna stødig synes jeg, så for oss har det ikke vært noe problem - heller tvert i mot! Jeg skal bruke vogna igjen til lilletassen som kommer i august, og gleder meg allerede! Bagen er stor og god, og babyen ligger komfortabelt og romslig heele vinteren! Ikke sjans til å vokse ut av den med det første nei! Hvis jeg skulle peke på noe med vogna, måtte det være handlekurven under - den "siger" litt siden den er laget av tekstil.. men det er jo en bagatell! Lykke til med vognene deres jenter! Jeg er sikker på at dere blir veldig fornøyde!!
Blomst75- 24.07.05 + Skrevet 10. april 2008 #6 Skrevet 10. april 2008 Vi har denne forresten med Classic understell. Fordi da vi kjøte den hadde vi Audi A4 stv, og da var det akkurat plass med det understellet. Også hadde vi ikke noe stort behov for håndtak som kunne vippes over, så da valgte vi classic understell, der er kuvern under av metall, ikke tekstil.
<3 Vila & Lille <3 Skrevet 10. april 2008 #7 Skrevet 10. april 2008 Blomst75, hvor mye måtte du betale for kalesjen? Jeg har kjøpt vogna brukt. Venter vår første i juli, så jeg har ikke fått prøvd vogna enda, men gleder meg veldig til det:) Det eneste skåret i gleden, er at kalesjen er ganske solbleket, så den er mer brun enn svart nå.. Kunne derfor tenkt meg en ny kalesj...
05prinsesse+des08baby:) Skrevet 10. april 2008 Forfatter #8 Skrevet 10. april 2008 Tuusen takk for masse svar, nå gleder jeg meg ihvertfall!!!:-)
Blomst75- 24.07.05 + Skrevet 10. april 2008 #9 Skrevet 10. april 2008 Jepp, det var vår også. Den kostet ca 2500. Bestilte den bare hos Barnevognhuset Rudo. Det tok vel ca 3 uker å få den tenker jeg. Lykke til )
happygilmore Skrevet 10. april 2008 #10 Skrevet 10. april 2008 Nå er jeg litt utenfor emnet, men siden det er snakk om Emmaljunga håper jeg på svar Jeg har nettopp kjøpt ei brukt Emmaljunga duo combi fra 1996(!) til 320 kr. Var det dumt av meg? Den ser helt fin ut, stødig og god å trille. Men det synes jo at den er gammel; solbleket etc. Og nå ser jeg bare nye vogner rundt meg hele tida, og diskusjonene her handler om de nye, spreke, fine... Burde jeg investere i ei nyere ei? De er jo såklart myyyye finere, tenkte bare jeg skulle prøve å være litt økonomisk
Blomst75- 24.07.05 + Skrevet 10. april 2008 #11 Skrevet 10. april 2008 Hei du! Personlig hadde jeg jo helt klart aldri kjøpt noe annet enn nytt til min første baby ) Nå skal det jo sies at mine foreldre betalte vognenn den gangen, men hadde de ikkegjort det, så hadde jeg nok fått det til på en måte ) Jeg synes generelt ikke så mye om brukte ting jeg da, eller dvs, det kommer selvfølgeligveldig an på.. Men den første vognenn er jo litt spes da.. MEN, så klart, må man være økonmisk og ikke har penger, så har man jo kanskje ikke noe valg.,. Ellers så finnes det jo forholdsvis billige vogner på markedet også. De er kanskje ikke like bra alltid, meni alle fall nye ) Ellers så finnes det jo sikkert nyere brukte også... Men dette blir jo helt etter hva man ønker og har mulighet til ... Lykke til i alle fall!
konemor med gutt+spire:) Skrevet 10. april 2008 #12 Skrevet 10. april 2008 jeg vil også ha denne vogna, men er den høyere enn andre vogner? har bekkenløsning og sliter med ryggen generelt så vil ha en som ikke er lav eller som ser ut som en dukkevogn da jeg er litt kraftig. ser teit ut med den lille vogna og 20- 30 kg ekstra på kroppen
Skrekkblanda fryd *mamma* Skrevet 10. april 2008 #13 Skrevet 10. april 2008 Hadde også lyst på denne vogna, men den blir dessverre for tung for meg. Skiller 8 kg fra City Cross, så siden vi bor i andre etg uten heis og er nødt til å drasse vogna opp hver gang, så må noe vike. Men edge duo Combi er en nyyydelig vogn
Tredje bolla i magen :) Skrevet 11. april 2008 #14 Skrevet 11. april 2008 Syns ikke det var dumt i det hele og store. Hvis alle skulle kjøpt nye vogner hele tiden, tenk på hvor lite miljøvennlig det hadde vært. Jeg kjøpte brukt til min første. Den var bare brukt til en da, men jeg var veldig fornøyd og brukte den til min andre gutt også. Og ikke minst kan du få veldig mye annet for de 8000 kr du har spart. Selvfølgelig er det ikke så morsomt hvis du ender opp med å ikke være fornøyd. Men jeg synes det viktigste er at vogna er god å trille, solid og sikker. Synes personlig det er horribelt å bruke over 8000 kr på en ny vogn, og har nettopp kjøpt brukt edge duo. Den gamle vogna var "oppbrukt". Synes det er veldig fornuftig å kjøpte brukt jeg. Og det avhenger jo mye av økonomisk situasjon og prioriteringer også. Ikke føl deg presset til å kjøpe ny vogn fordi "alle andre" har det.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå