Anonym bruker Skrevet 9. april 2008 #1 Skrevet 9. april 2008 Jenta har vokst ut av babystolen. Bilen vi har har ikke plass til en bakovervendt. Er det skikkelig ille?
Anonym bruker Skrevet 9. april 2008 #2 Skrevet 9. april 2008 jeg har hatt forovervendt til gutten min helt siden han var 11 mnd. synes ikke det er ille.
Anonym bruker Skrevet 9. april 2008 #3 Skrevet 9. april 2008 Kan noen legge dette ut på skravlesiden for meg?
♥Prinzessin♥ Skrevet 9. april 2008 #6 Skrevet 9. april 2008 Det er noen barn som blir forferdelig bilsyke av å sitte bakovervendt, og da kan jeg til dels forstå hvorfor folk velger forovervendt sete. Men liten plass i bilen syns jeg er et dårlig argument for ikke å velge den desidert beste og sikreste løsningen for barnet. Dersom du likevel vil fortsette å bruke forovervendt sete, bør du gjøre det fordi du selv føler det, og ikke fordi du har fått medhold fra 6-7 stk på Skravle. Man skriver ikke for å få medhold, men for å få svar. Håper det er det du gjør nå. Her er en link alle foreldre burde ta en titt på: http://www.tryggtrafikk.no/?module=Articles;action=Article.publicShow;ID=926
Anonym bruker Skrevet 9. april 2008 #7 Skrevet 9. april 2008 Det er ikke snakk om liten plasss i bilen, men det er ikke plass i heletatt til det. Var på en utstyrsbutikk i dag å fikk prøve.
Edelweis Skrevet 9. april 2008 #8 Skrevet 9. april 2008 jeg mått snu jenta mi da hu var 10 mns. å det har gått helt fint det altså. så lenge du har et sikkert sete så ser jeg ikke problemet. ikke alle barna klarer å sitte bakovervendt så lenge de er våkne i bilen. å har du ikke plass så har du ikke plass. da hadde jeg kjøppt et bra sete forovervendt.
EnMamma Skrevet 9. april 2008 #9 Skrevet 9. april 2008 Hva slags bil har dere og hvilke seter prøvde dere da? Disse setene tar ikke så store plassen bakovervendt. * Britax Two Way Elite 9 - 25 kg * Brio Zento 0 - 25 kg * Britax Hi-Way 0 - 25 kg * Britax Secura 0 - 25 kg * Britax Multitech 9-25 kg
Anonym bruker Skrevet 10. april 2008 #10 Skrevet 10. april 2008 Elsker du barnet ditt,lar du det ikke sitte forovevendt. Vet det er lovlig men trygg trafikk fraråder dette på det sterkeste,gå inn på sidene deres og se hva som skjer hvis du kræsjer med forovevent sete. Kan en ikke ha bakovervendt bilsete må en kjøpe seg ny bil. En kan jo ha sete i forsete også da,koble ut airbagen hvis en har det,så går det greit. Elsker enn barnet sitt lar enn det sitte bakovervendt til det er rundt 4 år,bryr enn seg ikke om barnet,nei vel,så burde enn vel ikke hatt barn heller.At barn blir bilsyke,ja da må en bare ta hyppige stopp slik at barnet kan få litt luft.
Anonym bruker Skrevet 10. april 2008 #11 Skrevet 10. april 2008 Er faktisk ikke alle som har råd til ny bil skjønner du. Og som jeg sier, det er ikke plass i hele tatt til en bakovervendt.
Anonym bruker Skrevet 10. april 2008 #12 Skrevet 10. april 2008 Er du glad i barnet ditt og ikke har råd til ny bil,så får du la være å kjøre bil med jenta di da,ikke verre enn det.Mange som ikke har bil i det hele tatt.
Anonym bruker Skrevet 10. april 2008 #13 Skrevet 10. april 2008 Uff for noen svar...om du elsker barnet ditt...hjelpes!! Men jeg har alltid ment at folk må bestemme selv hva de mener er best, det er mange meninger og i jungelen må man ta egne avgjørelser..ganske vanskelig, men slik er det nå en gang. Trygg trafikk anbefaler til 4 år..setene lages forovervendt lenge før det..så må man bestemme selv. Jeg har tenkt at plassen blir for liten når de blir så store, hadde en niese som ikke fikk plass. Men nå har jeg nettopp opplevd et lite barn som døde etter å ha sittet den veien. Når man sover og frontkolliderer er det et enorm trykk som de ganske sikkert knekker nakken av. Så jeg har jo overbevist meg selv hva som er riktig å gjøre så er det opp til deg å komme frem til hva du synes er riktig. klem og lykke til med avgjørelsen.
Anonym bruker Skrevet 11. mai 2013 #14 Skrevet 11. mai 2013 jeg mått snu jenta mi da hu var 10 mns. å det har gått helt fint det altså. så lenge du har et sikkert sete så ser jeg ikke problemet. ikke alle barna klarer å sitte bakovervendt så lenge de er våkne i bilen. å har du ikke plass så har du ikke plass. da hadde jeg kjøppt et bra sete forovervendt. Anonym poster: e008955455bb43d34f2c8db821b2d9e6
Anonym bruker Skrevet 11. mai 2013 #15 Skrevet 11. mai 2013 jeg mått snu jenta mi da hu var 10 mns. å det har gått helt fint det altså. så lenge du har et sikkert sete så ser jeg ikke problemet. ikke alle barna klarer å sitte bakovervendt så lenge de er våkne i bilen. å har du ikke plass så har du ikke plass. da hadde jeg kjøppt et bra sete forovervendt. Selvfølgelig går det greit så lenge du ikke kræsjer. Dersom man ikkke kræsjer går det som regel greit å sitte helt usikret også. Kræsjer du derimot...... Anonym poster: e008955455bb43d34f2c8db821b2d9e6
Elsker livet Skrevet 11. mai 2013 #16 Skrevet 11. mai 2013 Hvilken bil har dere? Har dere flere barneseter i bilen fra før?
Anonym bruker Skrevet 11. mai 2013 #17 Skrevet 11. mai 2013 Denne tråden er fra 2008 Anonym poster: 036300df23089adfacece5835f63ebde
Dahleramp1981 Skrevet 11. mai 2013 #19 Skrevet 11. mai 2013 HAHAHA,jaggu er den fra 2008! Hvordan kom den seg hit?? Lurte litt på hvorfor så mange syntes det var greit å snu ungen... ;-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå