Gå til innhold

Erfaringer med fotsoneterapeut?? Ift søvn....


Anbefalte innlegg

Gjest VerdensHeldigsteMamma
Skrevet

Lillegutt sliter sånn med å sove, vi har ikke fått dreisen på det der vi... Fikk anbefalt fotsoneterapi av ei venninne, det funka visst veldig bra på hennes unge. Andre med erfaringer her? Gard er snart 3 mnd, har slitt veldig med kolikk de to første mnd, men er nesten helt bra nå. Men søvnen sitter da alstå ikke helt som den skal=/ Har vært hos kiropraktor, osteopat, snakket med helsestasjon, snakka med healer, kjøpt sove-cd (jada, man prøver alt) osv. Andre tips?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

En venninne av meg har også slitt mye med å finne datterns søvn. De har prøv alt. Men det hele gikk over av seg selv ved 5mnd. De små bruker gjerne laaang tid til å finne rytmen. Ikke alle barn er like. Men skjønner jo godt at du vil hjelpe han på vei. Babyer trenger jo søvnen sin. Eneste jeg kommer på sånn ellers er å bytte soveplass. Føler han seg utrygg? Liker han seg i vogn? Vil han ligge "tettere" og "trangere"? Reagerer han på vaskemiddelet du bruker på klær/sengetøy?

 

Skrevet

Vi prøvde fotsone til snuppa når hun var 7.mnd. Det hjalp ikke her, men har hjulpet på et par andre jeg kjenner. De var eldre enn 3 mnd.

Skrevet

Er du sikker på at det er kolikk han har hatt og ikke kiss? Anbefaler deg å gå inn på kiss-kidd.no å lese litt der.

Niesa mi hadde kiss og da hun ble frisk så funket fortsatt ikke søvnen. De gikk til fotsone og har positive erfaringer med det:-)

Skrevet

Leander hadde store søvnproblemer frem til han var 8 mnd og hadde sin første fotsoneterapibehadling . Stor effekt fra første behandling.

Han hadde også vært hos osteopat, manuellterap, fysio, kiropraktor osv uten at det hjalp på søvnen.

Hvis du skal prøve det, så be terapeuten gå igennom hele kroppen, ikke bare søvnsenteret.

 

Lykke til!

 

Gjest VerdensHeldigsteMamma
Skrevet

Har litt feelingen av at han føler seg "alene" ja, at han blir utrygg når han ligger for seg selv. Han kan sovne i armene våre, på trilletur eller mens han dier, men aldri alene. I begynnelsen kunne vi legge han ned i senga eller vogga, og han sovnet, men det er umulig nå. Ikke sutring det er snakk, men hylgråting til han blir lilla... Har ikke hjerte til å høre på det. Vi lurer på om det er "rester" av kolikken vi sliter med, altså at han ikke klarer å slappe av selv om han nå er smertefri fordi kroppen hans "husker" kolikk-smertene så altfor godt. Høres kanskje litt rart ut, men det er inntrykket jeg sitter med. Mye spenninger. Han liker å ligge trangt ja, vi pleier å pakke rundt han, men likevel er det trøblete. Har prøvd forskjellige dyner, underlag, med/uten pute, på ryggen/siden/magen, forskjellige vaskemidler, stryke/kose, bamser, smokke, synging, vugging osv - men ingenting funker. Litt slitsomt ja. Men kanskje vi bare må innstille oss på at han trenger litt tid for å finne rytmen sin. Må nevne at han sover best (alene i vogna) på formiddagen. Om natta ligger han sammen med meg, da sover han.

Gjest VerdensHeldigsteMamma
Skrevet

Flere sovetips? Hvordan få Gard til å sove alene?

Skrevet

Hvis han har kolikk så gå til homeopat. Det funket for oss. Brukte kiropraktor og homeopat.

 

Tips til sovebok er den til Naphaug. Den følger barnet fra den er nyfødt til 8 år. Mange gode tips. Har lånt den bort til mange som selv måtte kjøpe den.

Skrevet

Been there-done that! Altså ikke fotsoneterapaut, men soveproblemer. Frøkna hadde også kolikk og i etterkant oppdaget vi også noen låsninger i rygg og ofte, men dette hadde ikke noe med soveproblemene å gjøre.

 

Hvis han i forbindelse med kolikken har blitt båret mye rundt på så er det ikke så rart om han fortsatt savner å ha dere i nærheten. Dere kan jo prøve å gjøre sengen litt mindre (rulle sammen håndklær og legge under lakenet så det blir trangere) og samtidig sitte i samme rom som han til han sovner og klappe og kose på han. Da vil han kanskje oppdage at senga ikke er så skummel likevel. Du kan evt. prøve å legge en klut med lukten din i senga sammen med han, litt sånn halveis over øynene. Frøkna insisterte en periode å sove med noe over hodet og øynene, tok det bort når hun hadde sovna. Vi ga opp for fort når det gjelder å la frøkna sovne av seg selv med oss i rommet og endte med å bysse henne i søvn i laaaaang tid. Man blir så frustret når man nettopp har vært igjennom grininga som kolikken fører med seg! Vi orket ikke å høre på et kvekk fra henne og bysset i stedet... Først etter at hun ble ett år fikk vi henne til å sovne av seg selv igjen. Nå er legging og netter litt så som så...

 

I hvert fall: Ikke mas med å få han til å sovne helt alene i rommet med det første, men du kan jo prøve å vende han til å sovne i sengen ved å vise han hvor trygt det er å ligge der når du sitter ved siden av.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...