futura Skrevet 7. april 2008 #1 Skrevet 7. april 2008 Noen som har fått målt babyen med ultralyd i 34.uke og fått beskjed om at den er liten, for så å føde en større baby?
TrultemorM2Småtrulter+2012 :) Skrevet 7. april 2008 #2 Skrevet 7. april 2008 Da jeg var gravid med tulla som nå er to år, fikk vi beskjed om at hun lå endel under gjennomsnittet i vekt og størrelse. Ble fulgt opp gjennom hele svangerskapet med ul, for å se at hun tok til seg nok med næring og at hun fulgte vekstkurven sin -som da lå endel under gjennomsnittet. Og så lenge hun fulgte sin kurve, hadde ikke størrelsen noe å si, for hun var ellers frisk og livlig. Hun ble født 4 dager før termin, og veide da 3 kg og var 49 lang. Hun var jo lita, men ikke sååå lita -ei helt perfekt lita tulle Legene trodde hun kom til å være noe mindre.
*Super*Mamman* Skrevet 7. april 2008 #3 Skrevet 7. april 2008 Var på vurdering første gang, og da bomma de med 1,3 kg.... Så ikke alltid slike veksestimeringer stemmer..
no more babies Skrevet 7. april 2008 #4 Skrevet 7. april 2008 Jeg fødte førstemann i uke 31-4. Da var hun estimert til å være 1300 gram, men hun var heldigvis litt større, 1465 g:-) Nå er babyen estimert til å bli rundt 3200 g til termin, men jeg tar det med en klype salt, da jeg har hørt mange ganger at legene har tatt mye feil. Det går nok bra skal du se!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå