Lova Skrevet 3. april 2008 #1 Skrevet 3. april 2008 HÅPER jeg får plass! Noen som vet når man pleier å få svar?
Saltlakris Skrevet 3. april 2008 #2 Skrevet 3. april 2008 Gikk ca. 2 uker før jeg fikk bekreftet plass tror jeg
Lova Skrevet 4. april 2008 Forfatter #3 Skrevet 4. april 2008 Bra, det var ikke så verst. Takk for svar!
Promp Skrevet 4. april 2008 #4 Skrevet 4. april 2008 Hei hvor mange uker er du på vei? Jeg har også fått legen min til å søke, er ca 6 uker på vei. Har termin i slutten av november. Si fra når du får svar da!!!
husmus &2 Skrevet 4. april 2008 #5 Skrevet 4. april 2008 Jeg søkte om plass 28 februar og fikk brev i posten i går om at jeg hadde fått plass. Jeg er bare 9 uker på vei, litt tidlig, men livredd for å ende på Bærum Sykehus, så da søkte jeg nå.
Niam Skrevet 4. april 2008 #6 Skrevet 4. april 2008 Hei! Hvordan fikk dere søkt? Jeg var til lege i dag, er akkurat 6 uker på vei. Hun ville ikke gi meg helsekort, ikke søke og når jeg var så langt på vei at hun vil søke (uke10/11), så kunne jeg ikke få sette opp ønskeliste. Jeg foreslo at jeg kunne kontakte Rikshospitalet selv, men da sa hun at det hadde ikke noe for seg, sykehuset ble det jeg fikk tildelt
Jelly Belly Skrevet 4. april 2008 #7 Skrevet 4. april 2008 Bare send en mail til [email protected] Her er det jeg skrev: Anne Panne Stekespade Kjøkkenkroken 12 1234 Huset Jeg er en jente på 25 år (født xx.xx.xx.) som med dette vil søke om fødeplass ved deres fødeavdeling. Jeg har foreløpig termin xx.xx.xx og siste dag av siste menstruasjon var xx.xx.xx Ved dags dato er jeg vel x+x på vei. Ønsker og føde hos dere da jeg har hørt mye godt om deres fødeavdeling og selv kun har positive erfaringer med sykehuset forøvrig. Jeg vil da være trygg på at jeg er i de beste hender noe som er viktig for meg som førstegangsfødene. Ved tilbakemelding fra dere vil min lege/jeg ettersende Helsekort for Gravide samt andre nødvendige papirer. Med vennlig hilsen Anne Panne Stekespade (fødselsnummer....) Adresse Tlf Mail Jeg fikk positivt svar på denne! (Skal nevnes at de glemte å svare meg og jeg ringte de 5 uker etter.. De reserverte da plassen, men endelig svar får jeg ikke før de har mottatt helsekort og andre papirer.)
Niam Skrevet 4. april 2008 #8 Skrevet 4. april 2008 Da sender jeg mail i dag Ps! Utrolig hyggelig forum her på 1.trisemester. Har fått mange tilbakemeldinger på det jeg har lurt på og godt å få litt støtte når man er usikker!!
Lova Skrevet 4. april 2008 Forfatter #9 Skrevet 4. april 2008 Ja, jeg ringte Rikshospitalet/fødeavdelingen og fikk beskjed av en veldig hyggelig jordmor at det bare var å sende søknad på mail til Bente Rønnes (sjefsjordmora). Sendte en laaaaaang søknad, siden jeg har litt spesiell historie, så nå krysser jeg fingrene og venter på svar. Jeg er 9+4 i dag. Ps. Hun fortalte meg at jeg ikke trengte å søke gjennom fastlegen, og fikk beskjed om å ettersende kopi av helsekortet. (Vet ikke om jeg skal vente med å ettersende det til jeg vet om jeg har fått plass....) Lykke til, alle sammen!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå