Slalotte Skrevet 3. april 2008 #1 Skrevet 3. april 2008 Sønnen min har hatt skikkelig surkling i brystet helt siden han ble født(kjenner baki ryggen hans når han puster, akkurat som når man har bronkitt).. Var hos legen på mandag for å lytte på han, og legen så på meg som om jeg var en overhysterisk mor.. Han kunne ikke høre eller se noe galt.. Men så dro jeg til helsesøster på kontroll rett etter, og da hørte hun det også og sa at jeg måtte til legen med han så fikk sjekke hva dette var, men så forklarte jeg at jeg hadde vært der og legen ikke så noe galt.. Helsesøsteren var litt usikker på om hun skulle ta vaksinen på han, så ringte til legen og fikk klar beskjed om å bare ta vaksinen.. Har ikke vært noe problemer etter vaksinen.. Men kan det være noe? Hvem skal jeg stole på av helsesøstra og legen?
~Maja Mor~ Skrevet 3. april 2008 #2 Skrevet 3. april 2008 Jeg ville hørt på HS, få heller en annen lege til å se på sønnen din. Ikke gi deg!
yasmina Skrevet 3. april 2008 #3 Skrevet 3. april 2008 Hadde nok vurdert aa faa en second opinion for aa vaere paa sikre siden.
lillca=) *februarbaby- 08* Skrevet 3. april 2008 #4 Skrevet 3. april 2008 Jeg ville krevd å få en barnelege til å se på han! Vår gutt har vert surklete og tungpusta siden han var 14 dager(Er nå 7 uker og ikke bedre) men verken legevakta eller fastlegen tok oss på alvor og ble bare sendt hjem med beskjed om ågi han efedrin. Han er ikke bedre og først nå ble vi sendt videre til barnelege der d ble påvist RS virus. Etter 5 uker!!!! Ikke gi deg. Stå på ditt. Du er ikke overhysterisk:)
alvis Skrevet 3. april 2008 #5 Skrevet 3. april 2008 Hør med fastlegen din. Men gutten vår var også surklete i brystet fra han var 6 uker til han var 18 mnd!!! Jeg fikk beskjed av legen vår at "det går fint med surklete unger også". Det har det gjort. Men hvis du er usikker så ta kontakt med en lege du føler deg trygg på.
Elle Vilde Skrevet 3. april 2008 #6 Skrevet 3. april 2008 Vi strevde lenge med vår yngste jente med astma for å bli tatt på alvor av lege/legevakt. Ringte og fikk time når hun ble tett, og når vi kom dit etter 3-4 timer, hørte de ingenting - og ikke vi heller. Astma varierer mye, så det kan være det. Hørte/kjente du selv surkling når du var hos legen? Hvis du ikke hørte/kjente det, kan det være at han var fin da, men dårlig igjen når du var hos helsesøster. Astma er vanskelig å diagnostisere fordi det varierer mye (hvis det er det det er, da)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå