Gjest Skrevet 3. april 2008 #1 Skrevet 3. april 2008 Er det noen som lest Magasinet 22 mars? Saken om Vahide og hennes lille datter Roxana som nå skal bli kastet ut av landet fordi Vahide ikke lenger har noen gyldig grunn til oppholdstilatelse. (Hun fikk komme til Norge fordi hun var lesbisk, og siden hun nå har giftet seg med en mann og fått barn, mener UDI at hun skal sendes tilbake til Iran) De har startet en underskriftskampanje på opprop.no som skal sendes til arbeids- og inkluderingsministeren. Jeg synes dere skal skrive under;-) Dette er bare helt tragisk;-( Men desverre skjer det altfor ofte.
Anonym bruker Skrevet 3. april 2008 #2 Skrevet 3. april 2008 Men hun har jo fått opphold på falske premisser. Hvorfor skal hun få være?
Gjest Skrevet 3. april 2008 #3 Skrevet 3. april 2008 Nei hvorfor skal hun få være? Kan det ha noe med saken å gjøre at hun har en far i Iran som har lovet å drepe henne hvis han noen gang ser henne igjen? Livet hennes er ikke hvert en dritt der. Hun har ingen sted å gjøre av seg. Og hva med barnet?
Anonym bruker Skrevet 3. april 2008 #4 Skrevet 3. april 2008 Men hun er jo bifil, det må da være ulovlig i Iran?
Gjest -<<- Skrevet 3. april 2008 #5 Skrevet 3. april 2008 Ja, jeg leste den. Men jeg tror det gjør fint liten forskjell om jeg legger navnet mitt ut på en eller annen underskriftsliste på internett.
Tia med 2 ♀ Skrevet 3. april 2008 #6 Skrevet 3. april 2008 Leste den jeg også tragisk, ho er nok ikke lesbisk men bifil (som vel er like ille der nede) Hun søkte opphold i norge da hun i sitt hjemland venter en streg straff for at hun var sammen med en annen kvinne. Så man kan ikke siat hun søkte på falskt grunnlag. Og spiller jo ingen rolle at ho nå er gift med en mann, straffen som venter henne i Iran vil hun måtte ta samme hva, og i tilegg har hun gått over til å bli kristen så hun har forkastet sin muslimske tro og giftet seg med en mann faren ikke har godkjent. Det er fryktelig at ho skal bli kastet ut av landet av den ene grunn at ho viste seg og like menn også. Desverre venter nok enten døden (fra farens hånd) eller veldig forferdelig behandling om hun må vende tilbake og hva kommer til å skje med den lille dattern hennes..................
Anonym bruker Skrevet 3. april 2008 #7 Skrevet 3. april 2008 Da kan vel flere fra feks Irak/Iran komme til Norge å få opphold fordi de er "homofile" for deretter å leve i heterofilt samliv her i landet. Skal det være så enkelt?
Gjest Fløyelsgrøt og smørøyet Skrevet 3. april 2008 #8 Skrevet 3. april 2008 Jeg leste denne saken. Jeg blir helt sjokkert. "Hvis hun blir myrdet når hun kommer til iran vil det være drap i iran som alle andre steder" JA OGSÅ DA! HUN ER FORTSATT LIKE STEIN DAU! Jeg syns at kvinner som kommer seg fra så vanskelige situasjoner og hit til norge skal få bli. Han som snakket fra udi var utrolig arrogant. Hun har en baby. Hun har fått høre at hun skal bli drept når hun kommer til iran. Men siden hun ikke er lesbisk så må hun ut. Skal signere selv om jeg ikke tror det hjelper..
Gjest Skrevet 3. april 2008 #9 Skrevet 3. april 2008 Om det hjelper å skrive under, har vel ikke jeg den største troen på heller desverre. Men for min del er det viktig og vise at jeg bryr meg, og det er jo lov til å håpe at det hjelper;-)
Gjest Fløyelsgrøt og smørøyet Skrevet 3. april 2008 #10 Skrevet 3. april 2008 Leste saken i helgen som var og hadde tenkt å lage et innlegg om det, men forventet meg for mange slike svar som du alt har fått... Jeg driter i om dama er bifil eller lesbisk.. det er ulovlig i iran å være det. Dvs det "eksisterer" ikke.. Hun er blitt lovet døden om hun returnerer, men det har ingenting å si, fordi søten fra udi mener at det vil bli tatt alvorlig om hun blir drept. Det er jo lov via loven å myrde ungen sin.. sickness
Sjefsmegga Skrevet 3. april 2008 #11 Skrevet 3. april 2008 Leste det og skrev en mail til UDI samme dagen som jeg lesten den artikkelen. Helt forferdelig sak, jeg HÅPER hun får bli. Det ubegripelige er at andre får bli fordi detg er en viss risiko for at de kan bli arrestert og tatt av dage hvis de reiser til hjemlandet sitt igjen( Mulla Krekar), mens denne kvinnen som GARANTERT vil bli steina til døde ( eller lignende) hvis hun vender tilbake til Iran, henne og datteren som også går en usikker skjebne i møte vil de sende tilbake.
Gjest -<<- Skrevet 3. april 2008 #12 Skrevet 3. april 2008 Moralsk sett bør bortimot enhver stakkar som har vært så uheldig å bli født iraner ha rett på opphold på humanitært grunnlag. Rent praktisk sett er vi selvsagt ikke villige til å dele godene våre med alle og enhver, og må vurdere ut fra en slags kvasi-moral hvem det er nok synd på til at vi skal forbarme oss. Hun ligger nok ganske i grenseland for hva UDI kan forsvare der, siden hun som du nevner vil sette en litt skummel presedens om hun får bli.
Sjefsmegga Skrevet 3. april 2008 #13 Skrevet 3. april 2008 Synes at det rene faktum at hun har født et barn her i Norge bør veie såpass tungt opp for eventuelle manglende grunner for å få opphold. Gode nok grunner er: Hun er Iransk kvinne har levd i homofilt forhold har barn med en som ikke er godkjent av hennes familie har født et barn i et ekteskap som neppe vil bli godkjent i Iran, derfor så vil hun i Iranske myndigheters øyne ha et illegitimt barn, noe som kan føre til dødsstraff der nede
Gjest -<<- Skrevet 3. april 2008 #14 Skrevet 3. april 2008 Hvorfor har det noen betydning at hun fødte ungen her? Ungen er for liten til å ha noen spesiell tilknytning til et bestemt sted. Jeg sier ikke at jeg er mot å la henne bli; moralsk sett bør enhver som henne få bli. Men jeg har en viss forståelse for UDIs tankegang i saken, og det er heller ikke uvanlig å ha såpass liten forståelse for ulike filier at man tror de er konstante (jf. denne tråden; "da er hun jo bifil da."). Hyggelig dame, søt unge, men vi har hatt mange asylsaker som har vært langt mer horrible juridisk (og moralsk) sett. Uten at det bør gå ut over dama og ungen, selvsagt.
Sjefsmegga Skrevet 3. april 2008 #15 Skrevet 3. april 2008 Ja, dette er langt fra første saken jeg har reagert på. Vi har rom og penger nok til flere her i dette landet, og i land som Iran så har kvinner som er i hennes situasjon en sjanse nærmest lik null. UDI`s tankegang kan sikkert nok være logisk nok, men de skal jo følge et regelverk de også, og så lenge et menneske står i fare for å bli tatt av dage uansett kjønn, alder og nasjonalitet så bør de ikke sende disse menneskene tilbake.
The most famous Ludder Skrevet 3. april 2008 #16 Skrevet 3. april 2008 Hvorfor løy hun da? Liker ikke lygende utlendinger jeg da...
Gjest Fløyelsgrøt og smørøyet Skrevet 3. april 2008 #17 Skrevet 3. april 2008 Hun løy ikke. Hun dro fra Iran fordi faren hennes ba henne komme seg unna, siden hun var i et lesbisk forhold. Han sa at om hun kom tilbake kom hun til å bli drept. Hun kom seg til norge og fikk bli fordi hun kom til å dø siden hun var lesbisk om hun dro tilbake. da hun okm til norge bodde hun på utallige asylmottak før hun møtte en mann hun begynte å stole på o.l. De giftet seg og ble gravide. Nå vil UDI sende henne ut fordi hun ikke lenger er lesbisk, det er derfor ikke "farlig" for henne å dra tilbake til Iran, selv om hun er blitt lovet en dødsdom av å komme tilbake + hun har en unge i et ikke-godkjent ekteskap + +++ Hun kommer til å dø der nede uansett.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå